ICF Credentials & Standards Organizasyonu güncellenmiş ICF Unvanlama Sınavını 2022’de başlatacağını duyurmaktan heyecan duymaktadır. 2021’in sonlarında başlaması planlanan yeni sınavın yayınlanması, pandeminin küresel topluluğumuz üzerindeki devam eden etkileri nedeniyle 2022’nin başlarına ertelenmiştir.

Yeni ICF Unvanlama Sınavı, kritik bir yeni yetkinlik olan “Koçluk Zihin Yapısını İçselleştirir” dahil olmak üzere güncellenmiş ICF Temel Yetkinliklerini (https://www.icfturkey.org/icf-hakkinda/icf-etik-kurallari/icf-temel-yetkinlik-modeli-2021/) temel alır ve yansıtır. Misyonu koçlukta profesyonel standartları yükseltmek ve koçluk unvanlamasında küresel altın standart olarak hizmet etmek olan ICF Credentials & Standards Organizasyonu, psikometrik değerlendirmedeki en yüksek standartlarla uyumlu ve dünyanın dört bir yanından konu uzmanı ICF unvanlı gönüllü koçların da görüşlerini alarak yüksek kaliteli ve son teknoloji ürünü bir sınav tasarlamıştır.

Güncellenen sınav, bir koçun ICF Temel Yetkinliklerini uygulama bilgisini ve becerisini değerlendirmek için tasarlanmış yaklaşık 200 senaryo tabanlı, çoktan seçmeli soru içerecektir.

ICF Unvanı kazanmak, sıkı çalışma, özveri, profesyonel ve etik uygulamalarda mükemmellik taahhüdü gerektirir. ICF Credentials & Standards Organizasyonu olarak, elde etmek için çok çalıştığınız unvanınızın en yüksek standartlarla uyumlu olmasını sağlayarak ICF unvan sahiplerinin çabalarını onurlandırmak, hem unvan sahipleri hem de hizmet ettikleri müşterileri için ICF unvanlarının değerini korumak ve artırmak bizim sorumluluğumuzdur.

Bu nedenle, yeni ICF Unvanlama Sınavı, sınavın güvenilirliğini ve bütünlüğünü artıran ve profesyonel sertifika için küresel standartları karşılayan daha güvenli bir yöntem aracılığıyla sunulacaktır. Adaylar, yeni sınava bizzat yetkili bir sınav merkezinde veya uzaktan canlı sınav gözlemciliği yöntemi ile evlerinin veya ofislerinin rahatlığından girme seçeneğine sahip olacaklar. Her iki seçenek de profesyonel sertifika sınavlarının yönetimi ve sunumunda dünya lideri olan Pearson VUE ile ortaklığımız aracılığıyla sunulacaktır.

İlk kez ICF Unvanı için başvuran veya daha yüksek bir unvana terfi eden adayların yeni ICF Unvanlama Sınavını tamamlamaları gerekecektir.

Mevcut ICF unvanlarını yenileyen kişilerin yeni  sınavı tamamlamaları gerekmeyecektir.

Sınav içeriğinde yapılan güncellemeler ile adaylar, günümüz dünyasında koçluk uygulayıcıları için artan zorlukların üstesinden gelmek için gereken bilgi ve becerilere sahip olduklarını gösterebilirler ve bu da unvan sahibi koçlara günümüzün giderek artan rekabetçi pazarında farklılaşma fırsatı verir.

Bu iyileştirmeler sayesinde ICF Credentials & Standards Organizasyonu, ICF unvanlama sürecinin kalitesini artırmakta ve ICF unvanlarının değerini bugün ve gelecek yıllar için korumakta ve artırmaktadır.

Güncellenmiş sertifika sınavıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen support@coachingfederation.org adresine e-posta gönderiniz.

Bu doküman https://coachingfederation.org/credential-updates linkinde bulunan ICF Unvanlama Güncellemeleri’nin çevirisidir. Güncellenmiş sınavın başlatılmasıyla ICF Unvanlama başvuru ücretleri de değişecektir. Ücretlere yukarıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.