ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

ACC

ACC Ünvanlanma Koşulları, ICF Education tarafından güncellenmiş seviye bazlı eğitim akreditasyon yapısını yansıtması amacıyla güncellenmiştir. Koçluk eğitiminizin ICF akredite olup olmamasına göre yine üç patika bulunmaktadır:

  • Seviye 1 / Seviye 2 / ACTP Patikası
  • ACSTH Patikası
  • Portfolio Patikası

Uygunluk:

  • 60+ saat koçluk eğitimi
  • 100+ saat koçluk deneyimi
 

Başvuru Gereklilikleri:

  • 10 saat Mentor Koçluk
  • Performans Değerlendirmeyi başarılı bir şekilde tamamlamak (geçer puan ile)
  • ICF Ünvanlanma Sınavı’nı başarılı bir şekilde tamamlamak (geçer puan ile)
  • Not: Yüksek sayıda başvuru nedeniyle başvuru değerlendirme süreci uzamaktadır. Başvurunuzun ardından 18-20 haftalık bir bekleme süresi olabilir.

ACC Ünvanlanma Patikaları Koşulları

ACC: Seviye 1 / Seviye 2 / ACTP ACC: ACSTH ACC: Portfolyo
Koçluk Eğitim Koşulu ICF Seviye 1, Seviye 2 veya ACTP Koçluk Eğitim Programlarından birinin  tamamını bitirmiş olmak. Koçluk eğitim programınızı buradan kontrol edin En az 60 saatlik ACTP (Akredite Koçluk Eğitim Programı) ya da ACSTH (Onaylı Koçluk Eğitim Saatleri) tamamlamış olmak Koçluk eğitim programınızı buradan kontrol edin ICF temel koçluk yetkinliklerini içeren en az 60 saatlik koçluğa özel eğitim alındığını güçlü dokümantasyon ile belgelemek. Sözkonusu eğitimin ICF Koçluk Tanımı, ICF Etik Kuralları, ICF Temel Yetkinlikleriyle paralel, kapsamlı bir program olduğu belgelenmelidir. Eğitim saatleri ICF akredite Devam Eden Eğitimler ve/veya ICF tarafından akredite edilmeyen kurslardan oluşabilir.
Deneyim Koşulu En az 8 müşteri ile 100 saatlik (75 saati ücretli) koçluk tecrübesi (Koçluk eğitimleriniz başladıktan sonra) En az 25 saati ACC unvan başvurunuzdan önceki 18 ay içinde yapılmış olmalıdır. En az 8 müşteri ile 100 saatlik (75 saati ücretli) koçluk tecrübesi (Koçluk eğitimleriniz başladıktan sonra) En az 25 saati ACC unvan başvurunuzdan önceki 18 ay içinde yapılmış olmalıdır. En az 8 müşteri ile 100 saatlik (75 saati ücretli) koçluk tecrübesi (Koçluk eğitimleriniz başladıktan sonra) En az 25 saati ACC unvan başvurunuzdan önceki 18 ay içinde yapılmış olmalıdır.
Mentorluk Alma Koşulu Seviye 1 / Seviye 2 veya ACTP programının tamamının tamamlanması durumunda program kapsamında mentorluk alınması gerekmektedir. Mentor Koç ile en az 3 aylık zaman diliminde 10 saat çalışıldığı online başvuru sırasında belgelenmelidir. Koç, PCC veya MCC unvanına sahip, itibar sahibi bir koç olmalıdır. ACC unvanına sahip ise yenileme süresine kadar tüm bir ACC süresini geçirmiş olması gereklidir. 10 Mentorluk görüşmesinin en az 3 (üç) tanesinin birebir olması şarttır. Kalan saatler birebir ya da grup olarak tamamlanabilir. Mentor Koç ile en az 3 aylık zaman diliminde 10 saat çalışıldığı online başvuru sırasında belgelenmelidir. Koç, PCC veya MCC unvanına sahip, itibar sahibi bir koç olmalıdır. ACC unvanına sahip ise yenileme süresine kadar tüm bir ACC süresini geçirmiş olması gereklidir. 10 Mentorluk görüşmesinin en az 3 (üç) tanesinin birebir olması şarttır. Kalan saatler birebir ya da grup olarak tamamlanabilir.
Performans Değerlendirme Koşulu Seviye 1 / Seviye 2 veya ACTP programının tamamının tamamlanması durumunda Performans Değerlendirme program kapsamında yapılmalıdır. Bir koçluk seansının ses kaydı (Türkçe ya da İngilizce) ve yazılı transkripti (İngilizce) başvuruya eklenmeli. Bir koçluk seansının ses kaydı (Türkçe ya da İngilizce) ve yazılı transkripti (İngilizce) başvuruya eklenmeli.
Sınav Koşulu ICF Unvanlanma Sınavı’nı başarı ile tamamlamak. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu değerlendirmenin bir kez yapılması yeterlidir. ICF Unvanlanma Sınavı’nı başarı ile tamamlamak. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu değerlendirmenin bir kez yapılması yeterlidir. ICF Unvanlanma Sınavı’nı başarı ile tamamlamak. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu değerlendirmenin bir kez yapılması yeterlidir.
Başvuru Ücreti ICF Üyeleri: $175 USD Üye olmayanlar: $325 USD ICF Üyeleri: $375 USD Üye olmayanlar: $525 USD ICF Üyeleri: $475 USD Üye olmayanlar: $625 USD

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.