ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

PCC

PCC Ünvanlanma Koşulları, ICF Education tarafından güncellenmiş seviye bazlı eğitim akreditasyon yapısını yansıtması amacıyla güncellenmiştir. Koçluk eğitiminizin ICF akredite olup olmamasına göre yine üç patika bulunmaktadır:

  • Seviye 2 / ACTP Patikası
  • Seviye 1 / ACSTH Patikası
  • Portfolio Patikası

Uygunluk:

  • 125+ saat koçluk eğitimi
  • 500+ saat koçluk deneyimi
 

Başvuru Gereklilikleri:

  • 10 saat Mentor Koçluk
  • Performans Değerlendirmeyi başarılı bir şekilde tamamlamak (geçer puan ile)
  • ICF Ünvanlanma Sınavı’nı başarılı bir şekilde tamamlamak (geçer puan ile)

Not: Yüksek sayıda başvuru nedeniyle başvuru değerlendirme süreci uzamaktadır. Başvurunuzun ardından 20-22 haftalık bir bekleme süresi olabilir.

PCC Ünvanlanma Patikaları Koşulları

PCC: Seviye 2/ ACTP PCC: Seviye 1 / ACSTH PCC: Portfolyo
Koçluk Eğitim Koşulu ICF Seviye 2 veya ACTP Koçluk Eğitim Programlarından birinin tamamını bitirmiş olmak. Koçluk eğitim programınızı buradan kontrol edin En az 125 saatlik Seviye 1, ACSTH (Onaylı Koçluk Eğitim Saatleri) ya da aynı saate denk gelen kısmî ACTP (Akredite Koçluk Eğitim Programı) ya da tamamlamış olmak Koçluk eğitim programınızı buradan kontrol edin ICF temel koçluk yetkinliklerini içeren en az 125 saatlik koçluğa özel eğitim alındığını güçlü dokümantasyon ile belgelemek. Sözkonusu eğitimin ICF Koçluk Tanımı, ICF Etik Kuralları, ICF Temel Yetkinlikleriyle paralel, kapsamlı bir program olduğu belgelenmelidir. Eğitim saatleri ICF akredite Devam Eden Eğitimler ve/veya ICF tarafından akredite edilmeyen kurslardan oluşabilir.
Deneyim Koşulu En az 25 müşteri ile 500 saatlik (450 saati ücretli) koçluk tecrübesi (Koçluk eğitimleriniz başladıktan sonra) En az 50 saati PCC ünvan başvurunuzdan önceki 18 ay içinde yapılmış olmalıdır. En az 25 müşteri ile 500 saatlik (450 saati ücretli) koçluk tecrübesi (Koçluk eğitimleriniz başladıktan sonra) En az 50 saati PCC ünvan başvurunuzdan önceki 18 ay içinde yapılmış olmalıdır. En az 25 müşteri ile 500 saatlik (450 saati ücretli) koçluk tecrübesi (Koçluk eğitimleriniz başladıktan sonra) En az 50 saati PCC ünvan başvurunuzdan önceki 18 ay içinde yapılmış olmalıdır.
Mentorluk Alma Koşulu Seviye 2 veya ACTP programının tamamının tamamlanması durumunda program kapsamında mentorluk alınması gerekmektedir. Mentor Koç ile en az 3 aylık zaman diliminde 10 saat çalışıldığı online başvuru sırasında belgelenmelidir. Koç, PCC veya MCC ünvanına sahip, itibar sahibi bir koç olmalıdır. 10 Mentorluk görüşmesinin en az 3 (üç) tanesinin birebir olması şarttır. Kalan saatler birebir ya da grup olarak tamamlanabilir. Mentor Koç ile en az 3 aylık zaman diliminde 10 saat çalışıldığı online başvuru sırasında belgelenmelidir. Koç, PCC veya MCC ünvanına sahip, itibar sahibi bir koç olmalıdır. 10 Mentorluk görüşmesinin en az 3 (üç) tanesinin birebir olması şarttır. Kalan saatler birebir ya da grup olarak tamamlanabilir.
Performans Değerlendirme Koşulu Seviye 1 / Seviye 2 veya ACTP programının tamamının tamamlanması durumunda Performans Değerlendirme program kapsamında yapılmalıdır. Performans değerlendirmesi; 2 ses kaydı (Türkçe ya da İngilizce) ve 2 yazılı koçluk transkripti (İngilizce) başvuru sırasında yüklenmelidir. Performans değerlendirmesi; 2 ses kaydı (Türkçe ya da İngilizce) ve 2 yazılı koçluk transkripti (İngilizce) başvuru sırasında yüklenmelidir.
Sınav Koşulu ICF Ünvanlanma Sınavı’nı başarı ile tamamlamak. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu değerlendirmenin bir kez yapılması yeterlidir. ICF Ünvanlanma Sınavı’nı başarı ile tamamlamak. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu değerlendirmenin bir kez yapılması yeterlidir. ICF Ünvanlanma Sınavı’nı başarı ile tamamlamak. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu değerlendirmenin bir kez yapılması yeterlidir.
Başvuru Ücreti ICF Üyeleri: $375 USD Üye olmayanlar: $525 USD ICF Üyeleri: $650 USD Üye olmayanlar: $800 USD ICF Üyeleri: $750 USD Üye olmayanlar: $900 USD

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.