ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Bize Katılın

Uluslararası Koçluk Federasyonuna (ICF) Katıl

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) Üyeleri, profesyonel koçluğu en yüksek nitelikte temsil eder.

ICF Üyesi olarak mesleğe ve müşterilerinize olan profesyonel bağlılığınızı gösterebilirsiniz.

ICF üyeliği, iletişim ağı oluşturarak mesleki gelişim fırsatları sunmanın yanında, mesleki gelişim adına da pek çok fırsat sunmaktadır.

Mesleki gelişiminizi sürdürmek, koçluk kariyerinizdeki başarınıza katkı sağlayacak en yeni araştırmalara, eğitim ve seminerlere ulaşmak, toplumsal fayda yaratmaya odaklı projelerde yer almak, koçluk saatlerinizi artırmak istiyorsanız ICF’e katılın.

ÜYE OLUN

ICF Türkiye’ye Üyelik Koşulları

 • ICF Türkiye üyelik işlemleri ICF Global üyeliği ile aynı anda yapılmalıdır. ICF Global üyeliği ICF Türkiye üyeliği için ön koşuldur. 
 • ICF Global üyeliği için; en az 60 saat Level 1, Level 2 seviyesinde koçluk eğitimi tamamlamış olmanız veya üyelik başvuru sırasında Level 1-2 koçluk eğitimine kayıt yaptırmış olmanız yeterlidir. (Akredite eğitim programları detaylı bilgi için: https://www.icfturkey.org/akreditasyon/seviye-1-2-3-akreditasyonlari/ )
 • ICF Global ve ICF Türkiye üyelikleri yıllık üyelik şeklinde gerçekleştirilir. 
 • ICF Türkiye üyeliği için yıllık aidat 75 USD, ICF Global üyeliği için 245 USD’dir.
 

ICF Türkiye Üyelik adımları kılavuzuna bu linkten ulaşabilirisiniz. 

ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum?

 1. ICF Global ve ICF Türkiye üyeliği için aynı anda ödeme yapabilirsiniz. Local Chapter olarak “Turkey Chapter” ı mutlaka işaretleyin. ICF global üyelik sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

 2. Dernekler masasına göre üyeliğinizi tamamlamanız için ‘Üyelik Başvuru Formu’ nu doldurup imzalayarak, ödendi dekontunun bir çıktısı ve bir adet vesikalık fotoğrafınızı ekleyerek dernek merkezimize göndermeniz gerekmektedir.Yazışma adresimiz:

  Uluslararası Koçluk Federasyonu ( ICF Türkiye)

  Hekimoğlu Ali Paşa Cad. Atik Medresesi sok. No:2/1 Fındıkzade Fatih/İstanbul

 3. ICF Türkiye web sitesindeki üye koçlar alanında isminizin yer almasını istiyorsanız buradan bir profil sayfası oluşturmanız gerekmektedir. Üye İlişkileri kurulumuz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

ICF Türkiye Üyelik Başvurusu’ nu doldurmadan önce lütfen Dernek Tüzüğünü okuyunuz!

Not: ICF Global web sitesindeki bilgileri Türkçe olarak incelemek için sayfanın en altındaki Google kutusundan “Türkçe” seçeneğini seçiniz.

Üyelik Ücretleri

ICF Global için yıllık üyelik ücreti, 245 USD,

ICF Türkiye için yıllık üyelik ücreti 75 USD’dir.

ICF Global ve ICF Türkiye üyelikleri üyelik tarihinden itibaren 1 yıl geçerlidir. Sadece yıllık üyelik yapılabilir.

ICF Üyeleri, ICF Etik Kurallarına (koçluk niteliklerinin yanlış beyanını yasaklayan) bağlıdır. ICF, bir üyenin koçluk eğitim saatlerini veya akreditasyon belgesini her zaman bir koçluk eğitim programından doğrulama hakkını saklı tutar.

Üye Uygunluk Koşulları (MER)

Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesi olmak için aşağıdaki şartlardan en az birini karşılamalısınız:

 1. Halen geçerli olan ünvanlarından birine sahip olmalısınız – ACC, PCC veya MCC
 2. ICF standartlarını karşılayan en az 60 saatlik özel koçluk eğitimini tamamlamış olmalısınız. (Özel Koçluk Eğitimi nitelikleri için aşağıya bakınız.*) veya
 3. İçinde ICF Akredite Koçluk Programı (ACTP), ICF Onaylı Koçluğa Özel Eğitim Saatleri (ACSTH) veya Level 1 ayrımını barındıran Koçluğa Özel 60 saatlik bir eğitime kaydolun. (Sadece yeni üyeler için)

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.