ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Seviye 1 2 3 Akreditasyonları

60+ öğrenci temas saati

ACC ünvanlanma patikası olarak tayin edilmiştir.

Seviye 1, eğitim programlarının ICF Koçluk Eğitimi tarafından akredite edilmesini isteyen koçluk eğitimi tedarikçileri için tasarlanmıştır.

Seviye 1 akreditasyon en az 60 saat ile 124 saate kadar öğrenci temas saati olan koçluk eğitimlerini ACC Akredite Eğitim olarak tayin eder.

Seviye 1 eğitimden mezun olanlar, gerekli koşulları sağladıklarında Seviye 1 başvuru patikası ile Associate Certified Coach (ACC) ünvanlanma  sürecine bireysel başvuru yapabilirler.

Not: Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/level-1-accreditation

(ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)

125+ öğrenci temas saati

PCC ünvanlanma patikası olarak tayin edilmiştir.

Seviye 2, eğitim programlarının ICF Koçluk Eğitimi tarafından akredite edilmesini isteyen koçluk eğitimi tedarikçileri için tasarlanmıştır.

Seviye 2 akreditasyon en az 125 saat ile 175 saate kadar öğrenci temas saati olan koçluk eğitimlerini PCC Akredite Eğitim olarak tayin eder.

Seviye 2 eğitimden mezun olanlar, gerekli koşulları sağladıklarında Seviye 2 başvuru patikası ile Professional Certified Coach (PCC) ünvanlanma  sürecine bireysel başvuru yapabilirler.

Not: Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/level-2-accreditation

(ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)

75+ öğrenci temas saati

MCC ünvanlanma patikası olarak tayin edilmiştir.

Seviye 3, eğitim programlarının ICF Koçluk Eğitimi tarafından akredite edilmesini isteyen koçluk eğitimi tedarikçileri için tasarlanmıştır.

Seviye 3 akreditasyon 75 saat öğrenci temas saati olan koçluk eğitimlerini MCC Akredite Eğitim olarak tayin eder.

Seviye 2 eğitimden mezun olanlar, gerekli koşulları sağladıklarında Seviye 2 başvuru patikası ile Master Certified Coach (MCC) ünvanlanma  sürecine bireysel başvuru yapabilirler.

Not: Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/level-3-accreditation 

(ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)