ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Seviye 1 2 3 Akreditasyonları

60+ öğrenci temas saati

ACC ünvanlanma patikası olarak tayin edilmiştir.

Seviye 1, eğitim programlarının ICF Koçluk Eğitimi tarafından akredite edilmesini isteyen koçluk eğitimi tedarikçileri için tasarlanmıştır.

Seviye 1 akreditasyon en az 60 saat ile 124 saate kadar öğrenci temas saati olan koçluk eğitimlerini ACC Akredite Eğitim olarak tayin eder.

Seviye 1 eğitimden mezun olanlar, gerekli koşulları sağladıklarında Seviye 1 başvuru patikası ile Associate Certified Coach (ACC) ünvanlanma  sürecine bireysel başvuru yapabilirler.

Not: Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/level-1-accreditation

(ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)

125+ öğrenci temas saati

PCC ünvanlanma patikası olarak tayin edilmiştir.

Seviye 2, eğitim programlarının ICF Koçluk Eğitimi tarafından akredite edilmesini isteyen koçluk eğitimi tedarikçileri için tasarlanmıştır.

Seviye 2 akreditasyon en az 125 saat ile 175 saate kadar öğrenci temas saati olan koçluk eğitimlerini PCC Akredite Eğitim olarak tayin eder.

Seviye 2 eğitimden mezun olanlar, gerekli koşulları sağladıklarında Seviye 2 başvuru patikası ile Professional Certified Coach (PCC) ünvanlanma  sürecine bireysel başvuru yapabilirler.

Not: Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/level-2-accreditation

(ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)

75+ öğrenci temas saati

MCC ünvanlanma patikası olarak tayin edilmiştir.

Seviye 3, eğitim programlarının ICF Koçluk Eğitimi tarafından akredite edilmesini isteyen koçluk eğitimi tedarikçileri için tasarlanmıştır.

Seviye 3 akreditasyon 75 saat öğrenci temas saati olan koçluk eğitimlerini MCC Akredite Eğitim olarak tayin eder.

Seviye 2 eğitimden mezun olanlar, gerekli koşulları sağladıklarında Seviye 2 başvuru patikası ile Master Certified Coach (MCC) ünvanlanma  sürecine bireysel başvuru yapabilirler.

Not: Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/level-3-accreditation 

(ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.