ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

CCE Akreditasyonu

Süregelen Koç Eğitimi (CCE)

Bu programlar, halihazırda ICF unvanlarına sahip olan ya da temel koçluk eğitimini almış koçlara eğitim olanağı sağlamak amacını taşımaktadır. Bu programlar ayrıca, koçların ünvanlarını yenilemelerine de yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Süregelen Koç Eğitimi (Continuing Coach Education) (CCE) eğitim programlarının ICF Koçluk Eğitimi tarafından akredite edilmesini isteyen koçluk eğitimi tedarikçileri için tasarlanmıştır. CCE eğitimleri halihazırda koçluk eğitimlerini tamamlamış ve profesyonel olarak kendilerini geliştirmek istene ve/veya ICF ünvan yenileme sürecinde olan koçlar için düşünülmelidir.

CCE saatleri eğitimin tamamlanmasının ardından kazanılır. CCE saatleri iki kategoride verilir:

Temel Yetkinlikler Kategorisi: Doğrudan ICF Temel Yetkinlikleriyle bağlantılı ya da onları geliştirmeyi hedefleyen tamamlayıcı koç eğitimleridir.

Kaynak Gelişimi: Bir koçun profesyonel gelişimine destek olacak becerilerin gelişimine (örneğin kişisel gelişim, koçluk ya da ölçme değerlendirme araçları, iş kurma veya ICF Temel Yetkinlikler alanının dışına çıkan eğitimler) katkıda bulunan eğitimlerdir.

Eğer koçluğun temelleri ya da koçlara verilen başlangıç eğitimlerine dair bir içeriğiniz varsa CCE akreditasyon süreci yerine Seviye 1 ya da Seviye 2 akreditasyona başvurmalısınız.

Not: Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/cce-accreditation

(ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)

Seviye 1-2-3

CCE Akreditasyonu

Takım Koçluğu İleri Düzey Akreditasyon (AATC)

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.