ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Akreditasyonlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Seviye 1-2-3 ve CCE akreditasyonları arasındaki fark nedir?

Seviye 1, 2, 3 eğitim programları

ICF Ünvanlanma süreciyle paralel ICF Temel Yetkinlikler, Etik Kurallar ve ICF koçluk tanımı etrafında şekillenmiş, kapsamlı bir öğrenimi içeren baştan sona bir koçluk eğitim programıdır. Programlar ayrıca Mentor Koçluk, gözlemli koçluk seansları içerir. Seviye 1 ve 2 ayrıca öğrencinin koçluk yetkinliğini değerlendiren kapsamlı bir nihai sınav içerir.

ile ilişkilendirilmiş eğitim programlarıdır.

ICF ayrıca, yeni bir öğrenim görmek ve / veya ICF Bireysel Unvanını yenilemek isteyen kişilere yönelik olarak ileri seviyede bir eğitim olarak değerlendirilen Süregelen Koç Eğitimi (CCE)  programlarını da akredite etmektedir. Her üç yılda bir, binlerce ICF ünvanlı koç  ünvanlarını  yenilemektedir dolayısıyla, eğitim programınızı CCE puanları için akredite ettirmeniz, eğitiminizi daha fazla sayıda koç için ilgi çekici  hale getirecektir. Örneğin; bir ünvan yenileme kriterleri 40 saatlik CCE eğitimi almaktır. Detay bilgi için tıklayın.

ICF, kendi bünyesinde koçluk eğitimleri düzenlememektedir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (International Coach Federation) koçluk mesleğinin düzenleyicisi konumundadır. ICF’in ilgi odağını Koçluk mesleğinin etik kurallarını ve temel yetkinlik düzeylerini belirlemek, koçluk eğitimi veren programları akredite etmek, koçlara belirli koşulları sağlamaları ve yapılan sınavlarda başarılı olmaları karşılığında dünya genelinde kabul gören değişik düzeydeki Koçluk ünvanlarını vermek oluşturmaktadır.

ICF’in akredite ettiği eğitim programlarını listelemek için:

https://www.icfturkey.org/akreditasyon/akredite-egitim-programlari/

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (International Coach Federation) koçluk eğitimi veren programları akredite eder. ICF, koçluk mesleğinin düzenleyicisi konumundadır, tavsiyede bulunamaz. Tüm programlara ve kurumlara eşit mesafededir.

ICF Akredite Koçluk programlarına ve eğitim programları listesi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Kararınızı verirken unvan alma sürecinizi düşünerek ilerleyebilirsiniz.

https://www.icfturkey.org/akreditasyon/akredite-egitim-programlari/

Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/how-to-apply

(ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.