ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

AATC Akreditasyonu

Takım Koçluğu İleri Düzey Akreditasyon (AATC) 

60+ öğrenci temas saati 

Takım Koçluğu İleri Düzey ünvanlanma patikası olarak tayin edilmiştir. 

Takım koçluğu, koçluk mesleğinin en hızlı gelişen disiplinlerinden biri. Günümüzün karmaşık iş dünyasında organizasyonlar inovasyonu, iş sonuçlarını ya da misyonlarını daha ileri taşıyan takımların gücünü daha fazla farketmeye başladı. Takım koçluğu, takımın müşterek deneyim, enerji ve uzmanlığından daha fazla istifade ederek performansı güçlendirme ve sonuçları iyileştirmede kritiktir. 

Bu karmaşık disiplinden gelen talebe cevap verebilmek için koçluk eğitimi tedarikçileri ICF Takım Koçluğunda İleri Düzey Akreditasyona başvurabilirler. 

Dünya çapında koçlar ICF’i sektör lideri olarak algılıyor ve ICF akreditasyon standartlarına güveniyorlar.  Bu ileri düzey akreditasyon, koçluk eğitim tedarikçileri için eğitimlerinin koçları bu karmaşık disiplinin ihtiyaç ve koşullarına paralel olarak hazırladıklarını ispat etmelerine olanak sağlar. 

Ayrıca, bu akreditasyon ICF Takım Koçluğunda İleri Düzey Sertifikasyın (ACTC) beklentilerine de paraleldir. Yani ileri düzey sertifikalarını almak için koçluk eğitimi arayan bireysel koçluk uygulayıcıları basit ve doğrudan bir patikasına sahip olacaklar. 

Not: Koçluk eğitim kurumunuzun ICF akreditasyonu alması için ICF Koçluk Eğitimi birimine başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için: https://coachingfederation.org/coaching-education/team-coaching-accreditation (ICF Global’in web sitesinde, sayfanın en altında yer alan Türkçe dil seçeneği seçilerek çeviri yapılabilir.)

Seviye 1-2-3

CCE Akreditasyonu

Takım Koçluğu İleri Düzey Akreditasyon (AATC)

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.