ICF Türkiye’ye nasıl üye olabilirim?

ICF Türkiye üyeliği için öncelikle ICF Global‘e üye olmanız gerekiyor. ICF Global üyeliği şartı olarak en az 60 saat koçluk eğitimi almanız yeterli. Detaylı bilgi için Üyelik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

ICF Türkiye ye üye olmak için neden ICF Globale üye oluyorum. Gerekli mi?

Koçluk organizasyonunun küresel lideri olarak ICF, yüksek standartlar koyarak, bağımsız unvan alma sağlayarak ve dünya çapında unvanlı koçlardan oluşan bir ağ kurarak Profesyonel koçluk sanatını, ilmini ve mesleğini ilerletme amacına doğru ilerliyor. Bu küresel oluşumun içinde olmak ve koçluk mesleğine dair gelişmelerden haberdar olup ICF Global topluluğu ile bağlantıda olmak için ICF Globale üye oluruz.

ICF Global ve ICF TR üyelikleri bana ne sağlar?

Detaylı bilgiye Üyelik Avantajları sayfasından ulaşabilirsiniz

ICF Türkiye üyelik ödememi gerçekleştirdim, hala sisteme giriş yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

ICF Türkiye üyeliği dört adımdan oluşur. Lütfen bu adımları gerçekleştirdiğinizden emin olunuz. Üyelik Sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ

Sorun devam ediyorsa uyeiliskileri@icfturkey.org mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Koçluk eğitimi almak istiyorum. ICF Türkiye eğitim düzenliyor mu?

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (International Coach Federation) koçluk mesleğinin düzenleyicisi konumundadır. ICF’in ilgi odağını Koçluk mesleğinin etik kurallarını ve temel yetkinlik düzeylerini belirlemek, koçluk eğitimi veren programları akredite etmek, koçlara belirli koşulları sağlamaları ve yapılan sınavlarda başarılı olmaları karşılığında dünya genelinde kabul gören değişik düzeydeki Koçluk unvanlarını vermek oluşturmaktadır. Kendi bünyesinde Koçluk eğitimleri düzenlememektedir. ICF Akredite Koçluk programlarına ve eğitim programları detayına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hangi Koçluk eğitimini tavsiye edersiniz?

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (International Coach Federation) koçluk eğitimi veren programları akredite eder. ICF, koçluk mesleğinin düzenleyicisi konumundadır, tavsiyede bulunamaz. Tüm programlara ve kurumlara eşit mesafededir. ICF Akredite Koçluk programlarına ve eğitim programları detayına BURADAN ulaşabilirsiniz. Kararınızı verirken unvan alma sürecinizi düşünerek ilerleyebilirsiniz.

Hangi eğitimi seçmeliyim? Neye göre karar verebilirim? ( ACTP / ACSTH / CCE )

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (International Coach Federation) koçluk eğitimi veren programları akredite eder. ICF, koçluk mesleğinin düzenleyicisi konumundadır. Tavsiyede bulunamaz. Tüm programlara ve kurumlara eşit mesafededir. ICF Akredite Koçluk programlarına ve eğitim programları detayına BURADAN ulaşabilirsiniz.

ICF Türkiye’de başlayan projelere üye olmadan gönüllü koç olarak çalışabilir miyim?

ICF Türkiye oluşturduğu projeleri sosyal sorumluluğun yanı sıra üye Koçların Koçluk saatleri ve gelişimlerini hedef alarak geliştirir. Gönüllü Koç olarak yer alabileceğiniz projelerde ICF Türkiye üye şartı aranmaktadır. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

ICF Türkiye üyesiyim. Düzenleyeceğim eğitimin duyurusunu ICF Türkiye mail grubunda yapabilir miyim?

ICF Türkiye mail gruplarına yılda bir kez olmak üzere her üyemiz duyuru yapma hakkına sahiptir.
ICF TR’den Duyuru Yapma Genel Koşulu

ICF Türkiye web sitesinde profil oluşturmam neden önemli?

Size ulaşmak isteyen müşteri ve danışanlarınız profilinizi görüntüleyebilir ve sizinle BURADAN iletişime geçebilirler.