ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

ICF hangi yıl kurulmuştur?
ICF 1995 yılında kurulmuştur. Yerel ICF bölgeleri hemen ondan sonra açılmaya başlamıştır ve bugün yenileri açılmaya devam etmektedir.
ICF’i merhum Thomas Leonard profesyonel bir koçluk topluluğu oluşturmak amacıyla kurmuştur. Organizasyon ilk başlarda Kuzey Amerika’ya yönelik olmasına rağmen, bugün dünyada 100’den fazla ülkede ICF üyeleri bulunmaktadır.
ICF’e, yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, liderlik koçluğu, ilişki koçluğu, kariyer koçluğu, vb. alanlarda uzmanlaşan koçlar üye olarak katılırlar.
ICF koçluğu, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyellerini en üst düzeye çıkarmaları için ilham veren, düşünce doğurucu ve yaratıcı bir süreçte onlarla iş birliği yapmak olarak tanımlıyor.

ICF kâr amacı gütmeyen bir üyelik organizasyondur. Üyeler tarafından seçilen küresel bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilmektedir. Profesyonel olarak çalışan ICF personeli, Yönetim Kurulu liderliğinde organizasyonun günlük işlerini yürütür.

Evet! Lütfen ICF Araştırma Portalı’nda bulunan bilgileri ve yatırımın geri dönüşü gösteren “ICF Global Coaching Study” raporunu inceleyebilirsiniz.

Dünyanın en büyük koçluk organizasyonu olan ICF’in temel amacı, koçluk mesleğini geliştirmek ve daha ileriye taşımaktır. ICF 2023 Global Koçluk Çalışması’na göre; 1999 yılında 2.100 olan profesyonel koç sayısı 2022 yılında 109.200’e ulaşmıştır. Aynı araştırmaya göre sektörün yıllık geliri 4.6 milyar ABD dolarıdır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.