ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

ICF Logo Kullanımı

Genel kural olarak, üçüncü kişiler, bu bağlamda ICF ana logo, ICF aile organizasyon logoları, ICF Türkiye logosu dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) logosunu KULLANAMAZLAR. Üçüncü kişilerin ICF logosunu kullanabileceği sınırlı durumlar vardır. Logo, ICF veya ICF hizmetlerini tanımlamak için her zaman ancak –bu rehberde– aşağıdaki sayfalarda belirtilen tanımlamalara uygun olarak kullanılmalıdır. Bu tanımlamaların dışında kalan her türlü kullanım kesinlikle yasaktır.

Üçüncü kişiler, logoyu yalnızca şu sınırlı durumlarda kullanabilirler:  Reklam ve pazarlama materyallerinde veya ICF ile bağlantılarına referans veren bir websitesinde (Örneğin, ICF onaylı bir koçluk eğitim programı sunduğunu veya ICF Üyesi olduğunu belirtmek için)  Ancak bu sınırlı kullanımda; ICF logosunun kullanıldığı materyalde veya alanda, benzer bir ilişki olan en az bir şirketin daha kurumsal logosu bulunmalıdır.

ICF logosunu resmi lisans gerektiren ürünlerde, ürün ambalajında veya diğer ticari hizmetlerde kullanmayınız. Logo yalnızca coachingfederation.org sitesine bağlantılanabilir. Logoyu, websitenizdeki diğer sayfalara veya başka herhangi bir websitesine bağlantı vermek için kullanamazsınız. Logo, bir şirketin ürün veya hizmetinin ICF tarafından onaylandığını belirtmek için veya herhangi bir ürün veya hizmet için ICF tarafından herhangi bir resmi statünün verildiği veya ICF ile ilişkilendirildiği veya yukarıda izin verilenlerin dışında ICF ile herhangi bir ilişkiyi göstermek amacıyla KULLANILAMAZ.

Logo, ICF’e ait olmayan malzemelerde birincil veya öne çıkan özellik olarak görüntülenemez. Bu ICF logo kullanım rehberine göre logoyu kullanan şirketler, kendi logolarına, işletme adlarına, ürün adlarına veya diğer markalara birincil ve daha belirgin konumda yer vermelidir. Logo hiçbir şekilde taklit edilemez veya tasarım özelliği olarak KULLANILAMAZ. Logo, ICF’i veya ürünlerini veya hizmetlerini kötüleştirecek şekilde KULLANILAMAZ. Ne logo ne de ICF adı başka herhangi bir şirket adı, ürün adı, hizmet adı, alan adı, websitesi başlığı, yayın başlığı veya benzerlerinde KULLANILAMAZ. ICF’e ait olmayan malzemeler hiçbir ICF reklamını, ürün paketini veya websitesi tasarımını taklit etmemelidir.

ICF, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, logoyu kullanma iznini feshetme veya değiştirme hakkını saklı tutar ve üçüncü kişilerden, ICF’in münhasır takdir yetkisine tabi olarak, logo kullanım rehberine uymayan veya ICF logo haklarını başka şekillerde etkileyebilecek olan logo kullanımını değiştirmesini veya silmesini isteyebilir. ICF ayrıca ticari markalarının haksız veya yanlış kullanımlarına ya da diğer hukuka aykırılıklara itiraz etme hakkını saklı tutar.

ICF’in adı (“Uluslararası Koç Federasyonu” veya “Uluslararası Koçluk Federasyonu”), kısaltması (“ICF”) ve / veya logoları, ICF ile doğrudan bağlantısı olmayan bir kişi veya kuruluş tarafından KULLANILAMAZ.

Kabul edilebilir kullanım örnekleri şunları içerir:

  • ICF Üyelerinin koçluk işletmelerinin websitelerinde kendilerine “ICF Üyesi” olarak atıfta bulunması
  • Bir ICF Şubesinin ICF tarafından belirlenen prensiplere uygun olarak bir Facebook grubu kurması
  • ICF unvanına (ACC, PCC, MCC) sahip kişilerin kariyer kilometre taşları ile ilgili basın bültenlerinde kendilerine ICF unvanlı koç olarak atıfta bulunması

Kabul edilemez kullanım örnekleri şunları içerir:

  • ICF onaylı veya akredite koç eğitim programlarının mezunlarının kendilerine “ICF Koçu” demeleri
  • “Nasıl ICF Koçu Olunur” başlıklı bir web seminerinin pazarlanması
  • “ICF Koçları Grubu” başlıklı bir Linkedin grubu oluşturulması

Sorularınız için lütfen icfpr@coachingfederation.org veya info@icfturkey.org adresiyle iletişime geçiniz.

Hangi Logoyu Kullanmalıyım?

Ocak/2021 itibarıyla ICF tek bir organizasyondan altı ailelik bir federasyona dönüştü;

ICF Profesyonel Koçlar (“ICF Professional Coaches”)

ICF Unvanlama ve Standartlar (“ICF Credentials and Standards”)

ICF Koç Eğitimi (“ICF Coach Training”)

ICF Vakfı (“ICF Foundation”)

ICF Organizasyonlarda Koçluk (“ICF Coaching in Organizations”)

ICF Düşünce Liderliği Enstitüsü (“ICF Thought Leadership”)

ICF markası altında oluşan altı organizasyonun her biri kendi özel yönetim kuruluna, kaynaklarına ve logolarına sahiptir. Çatı organizasyon olarak ICF ekosisteminin tamamı için stratejik yönlendirme ve koordinasyon sağlayacaktır. Buna göre logolar ve kullanım koşulları aşağıdaki gibidir;

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.