ICF Logo Kullanım Kuralları

Genel bir kural olarak, üçüncü taraflar Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) logosunu kullanamazlar. Üçüncü tarafların ICF logosunu kullanabileceği sınırlı durumlar vardır. Logo, ICF veya ICF hizmetlerini tanımlamak için her zaman aşağıda belirtilen spesifikasyonlara uygun olarak kullanılmalıdır. Bu spesifikasyonların dışında kalan her türlü kullanım kesinlikle yasaktır.

Üçüncü taraflar, logoyu yalnızca reklam ve pazarlama materyallerinde veya ICF ile bağlantılarına referans veren bir web sitesinde sınırlı olarak kullanabilirler. Örneğin, ICF onaylı bir koç eğitim programı verdiğini veya ICF üyesi olduğunu belirtmek için. Bu sınırlı kullanımda; ICF logosunun kullanıldığı materyalde veya alanda, benzer bir ilişkiniz olan en az bir şirketin daha kurumsal logosu bulunmalıdır.

ICF logosu, resmi lisans gerektiren ürünlerde, ürün ambalajında veya diğer ticari hizmetlerde kullanılamaz. Logo yalnızca coachfederation.org sitesine bağlantı verebilir. Web sitenizdeki diğer sayfalara veya başka herhangi bir web sitesine bağlantı vermek için kullanılamaz. Logo, bir şirketin ürün veya hizmetinin ICF tarafından onaylandığını belirtmek için veya herhangi bir ürün veya hizmet için herhangi bir resmi statünün ICF tarafından verildiğini veya ICF ile ilişkilendirildiğini veya yukarıda izin verilenlerin dışında ICF ile her türlü ilişkiyi göstermek amacıyla kullanılamaz.

Logo, ICF’e ait olmayan olmayan malzemelerde birincil veya önemli bir özellik olarak görüntülenemez. ICF logo kullanım yönergelerine göre logoyu kullanan şirketler, birincil ve daha belirgin konumda, kendi logolarına, işletme adlarına, ürün adlarına veya diğer markalarına yer vermelidir. Logo hiçbir şekilde taklit edilemez veya tasarım özelliği olarak kullanılamaz. Logo, ICF’i veya ürünlerini veya hizmetlerini kötüleştirecek şekilde kullanılamaz. Ne logo ne de ICF adı başka herhangi bir şirket adı, ürün adı, hizmet adı, alan adı, web sitesi başlığı, yayın başlığı veya benzerlerinde kullanılamaz. ICF’e ait olmayan malzemeler hiçbir ICF reklamını, ürün paketini veya web sitesi tasarımını taklit etmemelidir.

ICF, kendi takdirine bağlı olarak, logoyu görüntüleme iznini feshetme veya değiştirme hakkını saklı tutar. ICF üçüncü taraflardan, ICF’in münhasır kararına göre logo kullanım yönergelerine uymayan veya ICF logo haklarını başka şekillerde etkileyebilecek olan logo kullanımını değiştirmesini veya silmesini isteyebilir. ICF ayrıca ticari markalarının haksız kullanımlarına veya yanlış kullanımlarına veya diğer geçerli yasa ihlallerine itiraz etme hakkını saklı tutar.

ICF’in adı (“Uluslararası Koç Federasyonu” veya “Uluslararası Koçluk Federasyonu”), kısaltma (“ICF”) ve / veya logoları, ICF ile doğrudan bağlantısı olmayan bir kişi veya kuruluş tarafından kullanılamaz.

Kabul edilebilir kullanım örnekleri şunları içerir:

  • ICF üyelerinin koçluk işletmelerinin web sitelerinde kendilerine “ICF Üyesi” olarak atıfta bulunması
  • ICF akreditasyonuna (ACC, PCC, MCC) sahip kişilerin kariyer kilometre taşları ile ilgili basın bültenlerinde kendilerine ICF akredite koç olarak atıfta bulunması

Kabul edilemez kullanım örnekleri şunları içerir:

  • ICF onaylı veya akredite koç eğitim programlarının mezunlarının kendilerine “ICF koçu” demeleri
  • “Nasıl ICF Koçu Olunur” başlıklı bir web seminerinin pazarlanması
  • “ICF Koçlar Grubu” gibi bir unvanla sosyal medyada bir grup oluşturulması

ICF Logosu

ICF logoları hiçbir şekilde değiştirilemez. Yanlış kullanım örnekleri için aşağıdaki örneklere bakınız. Mümkün olduğunca yatay logo kullanılmalı, dikey logo alan kısıtlaması olunduğunda kullanılabilir. Logo iki renklidir. Gerektiğinde tek renkte (siyah veya beyaz) çoğaltılabilir. Maksimum ve doğru çoğaltma sağlamak için logo, logonun kendi imajından da uzaklaşmadan farklı arka planlarda da görüntülenebilir. Logonun her tarafında en az 0,25 inç boş alan olmalıdır. Okunabilirliği korumak için yatay logonun en az 2 inç genişliğinde olması gerekir. Dikey logo en az 1 inç genişliğinde olmalıdır.

blank

blank