ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Zor Zamanlarda Koç Olma Hali #1 – Zor Günlerde Yaratıcı Kalmak

Konu:Zor Zamanlarda Koç Olma Hali #1 – Zor Günlerde Yaratıcı Kalmak

Tarih : 23/02/2023

Saat : 21:00 – 23:00

Format: Zoom Toplantı

Kontenjan: 100 kişidir. Katılım sadece ICF Türkiye üyelerine açıktır.

CCEU: Kaynak Gelişimi Kategorisinde 2 CCEU değerindedir.

Kayıt: Aşağıdaki butona tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.[/vc_column_text][vc_column_text]Hissetmekten kaçınmaya değil duygularımızı anlamaya ihtiyacımız var. Sadece yaşadıklarını sindirebilecek kapasitede olan bir insan harekete geçebilir ve bir çözüme ulaşabilir. İnsanın güçlü olabilmek için önce iç görüye ihtiyacı var. Bu çalışmada, içinde bulunduğumuz günlerde başımızdan geçen ve her birimizi derinden etkileyen bu yıkım dolu süreci nasıl yeniden yapıcılığa dönüştürebileceğimizi, gücümüzü geri kazanmak için nelere ihtiyacımız olacağını konuşacağız. Tüm üyelerimizi toplantımıza bekliyoruz.

Fatih Kalkandelenli Hakkında

Fatih Kalkandelenli, İstanbul Üniversitesi’nde tamamladığı psikolojik danışmanlık eğitiminin ardından kariyerine gelişim bozukluğu gösteren çocuklar ve aileleri ile yaptığı psikolojik destek ve eğitim çalışmaları ile başladı. Engelli çocuk sahibi olan çiftler ile sürdürdüğü danışmanlık ve terapi görüşmelerinin yanı sıra öğrenme süreçlerinde yaratıcılık ve bireyselleşme üzerine bilişsel çalışmalarda da bulundu. Kariyerinin sonraki döneminde çeşitli vakıf okullarında psikolojik danışmanlık ekiplerinde yer aldı ve 4 yıl ekip koordinatörlüğü yaptı. Aile seminerleri, eğitim ve yönetim ekiplerine danışmanlık çalışmaları, süreç geliştirme ekiplerinde danışmanlık gibi görevlerde bulunduğu bu dönemde kurum kültürüne destek çalışmalarına ağırlık verdi. Kariyeri boyunca bir yandan jungien psikoterapi, freudien psikoterapi, varoluşçu psikoterapi, projektif psikanalitik testler, bilişsel değerlendirme testleri, aile dizimi terapisi eğitimlerini sürdürdü. Birikim sürecinin ardından psikoloji alanında bireysel seanslar ve grup atölye çalışmaları konusunda uzmanlaşan Fatih Kalkandelenli, bireysel ve sistemik kuramları eklektik bir yaklaşımla kullandığı yaklaşımlarını koçluk görüşmelerine entegre etmektedir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.