ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Yanınızdayız Atölyeleri #10 – Koçluk Becerileri İle Ebeveynlik – Kariyer Planlama Ve Meslek Seçimi

Konu: Yanındayız Atölyeleri #10 – Koçluk Becerileri ile Ebeveynlik – Kariyer Planlama ve Meslek Seçimi

Konuk: Elgiz Henden,PCC & Beyhan F. Kılıçarslan,PCC & Mehmet İşgüzar,PCC

Format: Zoom Toplantı

Tarih : 17/07/2024

Saat : 20:00 – 22:00

Kontenjan: 500 Kişi. Katılım herkese açık ve ücretsizdir.

Kayıt : Aşağıdaki butona tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Etkinlik Hakkında:

Sevgili meslektaşlarımız, sizlerin her durumda iyi olma halini önemsiyoruz.

Mesleki gelişiminizi merkezimize almak ile birlikte sizlerin birçok alanda iyi olma haline hizmet edecek şekilde “” Yanınızdayız”” atolyelerini çeşitlendiriyoruz.

Bu kapsamda ilk olarak bu döneme çok hizmet edeceğine inandığımız “Koçluk Becerileri İle Ebeveynlik : LGS ve YKS Sonrası” oturumumuz ile başladık, sizlerden çok olumlu dönüşler aldık.

Şimdi gençler için kariyer planlama ve meslek seçimi ile devam ediyoruz.

Kariyer planlama sürecinde ebeveyn olarak neleri merkezimize almalı, gençleri nasıl desteklemeliyiz? Koçluk becerileri ile ebeveynlik bu aşamada nasıl devreye alınabilir? Bu soruların ve birçok başka sorunuzun cevaplarını bulacağınız oturumumuza sizleri davet ediyoruz.

Webinarımız herkesin katılımına açık ve ücretsizdir. Katılım için profilde yer alan link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Elgiz Henden Hakkında

1968 yılında doğan Elgiz HENDEN 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olmuş, 1992 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen Okan Üniversitesi Eğitim Yönetimi de denetimi alalında doktora çalışmasına devam etmektedir.

2004 Yılından bugüne koçluk yapmakta ve Professional Certified Coach PCC-ICF, akreditasyonlarına sahiptir. 2012-2014 yılları arasında ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye Şubesi yönetim kurulunda araştırmadan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2017-2021 döneminde Avrupa Koçlar ve Mentorlar Derneğinde -K12 Çalışma kurulunda görev yapmıştır.

2004 yılında koçlukla tanışan Elgiz Henden, koçluğun kendi üzerindeki pozitif etkilerini deneyimlemiş ve 2009 yılında eğitim kurumlarının koçluk ihtiyaçlarını karşılamak üzere İz Koçluk Eğitim ve Danışmanlık şirketini kurmuştur. 2010 yılında Dikkat Eksikliği ve Hiperkative Koçluğu konusunda ABD’de lider olan JST Coaching ile işbirliği yapmış ve o günden beri Dikkat Eksiliği ve Hiperaktivtie Koçluğu programının Türkçe Eğitim Direktörlüğünü yürütmektedir. Henden hem bireylere hem de kurumlarda özel projelerde bireysel ve takım koçluğu hizmetleri sunmaktadır. Özellikle gençlerin meslek seçiminde, performans arttırmasında iş hayatına yeni başlayan bireylerin koçluk ihtiyaçlarının karşılanmasında ve Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite nedeniyle akademik ve iş yaşamında zorluk çeken bireylerle çalışmaktadır.

“Başarabilirim Çünkü…” adlı kitabın yazarı olan Henden koçluk çalışmalarında Pozitif psikoloji, Pozitif eğitim, Bilişsel Davranışçı Koçluk ve Gestalt yaklaşımlarını kullanmaktadır.

2010 Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Türkiye’deki İlk “Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Koçluğu” programını gerçekleştirmiştir. 2012 Yılında İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiği “DEHB Koçluğu Projesi” ile öğretmenlere ulaşmıştır. Bu projedeki çalışmalarını 2013 yılında ACO konferansında sunmuştur. 2019 yılından Dikkat Eksikliğe Hiperaktivite Koçluğunu akademik bir çalışmanın bölümü olarak yazmıştır.

Yerel kültür ve global koçluk bilgisi ile geliştirdiği gençlerin akademik performanslarını geliştirmeye yönelik Türkiye’deki ilk “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu” program 2011 de, “Anne-Baba Koçluğu” programını 2012 de ve “Professional Coaching for Teen & Student” programını 2017 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonunca onaylanmıştır (ICF).

Bir gencin etrafındaki tüm sosyal kimliklere koçluk becerilerinin kazandırılmasında çaba harcayan ve her öğrencinin iyi bir koçla çalışmayı hak ettiğine inanan Henden daha fazla gence ulaşmak adına gençlerle çalışan tüm profesyonellerin koçluk becerisi kazanması ve yeni koçların yetiştirilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

“Kendine güvenen gençler ve onları özgür bırakan anne babaların olduğu bir dünya” yaratmak isteyen Henden bu amacına hizmet etmek için bireylere koçluk yaparken anne babaları ve gençleri güçlendirmek için atölye ve seminer çalışmalarını yapmaya devam etmektedir

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.