ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Yanındayız Atölyeleri #9 – Koçluk Becerileri ile Ebeveynlik: LGS & YKS Sonrası

Konu:Yanındayız Atölyeleri #9 – Koçluk Becerileri ile Ebeveynlik: LGS & YKS Sonrası

Konuk:
Beyhan F. Kılıçarslan, PCC – Beyhan: Profesyonel Koç, Aile Danışmanı ve Eğitmen
Mehmet İşgüzar, PCC – Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Format: Zoom Toplantı

Tarih : 03/07/2024

Saat : 20:00 – 22:00

Kontenjan: 500 Kişi. Katılım herkese açık ve ücretsizdir.

Kayıt : Aşağıdaki butona tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Etkinlik Hakkında:

Sevgili meslektaşlarımız, sizlerin her durumda iyi olma halini önemsiyoruz.

Mesleki gelişiminizi merkezimize almak ile birlikte sizlerin birçok alanda iyi olma haline hizmet edecek şekilde “” Yanınızdayız”” atolyelerini çeşitlendiriyoruz.

Bu kapsamda ilk olarak bu döneme çok hizmet edeceğine inandığımız “”Koçluk Becerileri İle Ebeveynlik : LGS ve YKS Sonrası”” oturumumuza sizleri davet etmek isteriz.

LGS sınav sonuçları açıklandı ve YKS sınav sonuçlarının açıklanmasına çok az zaman kaldı. Aileler merak ve heyecanla sonuçları bekliyorlar. Bu süreçte gençlerimizin akademik, sosyal ve kişisel gelişimini olumlu yönde desteklemek açısından ebeveyn tutumlarında dikkat edilmesi gereken önemli noktaları, koçluk becerileri ile bu sürecin nasıl desteklenebileceğini odağımıza almak istedik.

Webinarımız herkesin katılımına açık ve ücretsizdir. Katılım için profilde yer alan link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Mehmet İŞGÜZAR Hakkında

Mehmet İŞGÜZAR, PCC- Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünden mezun olan Mehmet İŞGÜZAR daha sonra Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını almıştır.

1993 yılında MEB’de önce sınıf öğretmeni olarak başladığı öğretmenlik kariyerine 1996 yılından itibaren Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak pek çok eğitim kademesinde görev almıştır. Halen Ankara- Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesinde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak görev yapan Mehmet İşgüzar, MEB’de pek çok projede planlama, koordinatörlük, uygulayıcılık rollerinde bulunmuştur.

2011 yılında Koçluk ile tanışmış ve ilk olarak NLP Practitioner ve Master Practitioner eğitimlerini tamamlamıştır. 2015-2017 yılları arası ICF onaylı ACTP eğitimlerini tamamlamıştır. PCC unvanlı ICF üyesi koçtur. Yaşam Koçluğu- İlişki Koçluğu- Öğrenci Koçluğu- Ebeveyn Koçluğu- Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu alanlarında bireysel ve kurumsal çalışmalar yapmakta, ICF onaylı ACHTH ve ACTP programlarında Eğitimciliğini sürdürmekte ve KOGEP (Koç Gelişim Programı) adlı ICF onaylı 12 CCE sunan bir Mentorlük Programının Liderliğini yürütmektedir. ICF Türkiye Çalışma Kurullarında görev alan gönüllü olarak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde proje lideri, uygulayıcı koç ve mentör olarak görev yapmıştır.

2022 yılında ikinci üniversite eğitimi kapsamında Sosyoloji Lisans eğitimini tamamladı, evli ve 3 çocuk babası olan Mehmet halen ICF Türkiye İç Anadolu Bölge Temsiliciliği görevini yürütmektedir.

Mehmet İŞGÜZAR Hakkında
Beyhan Fahriye Kılıçarslan, PCC: 1990 yılında İTÜ Makine Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra on dört yıl tekstil sektöründe önde gelen firmalarda yöneticilik yaptı.

İnsan potansiyeline olan inancıyla çıktığı yolda kariyer değişikliğine karar verdi.
2014- 2018 yıllarında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji alanında ikinci lisans eğitimini ve ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Pedagojik Formasyon sertifika programını tamamladı.

2014 yılında başladığı Erickson Coaching İnternational ICF onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikasyon programlarını tamamlayarak “Profesyonel Koç” ünvanını aldı. ACTP sertifikalı, PCC ünvanına sahip profesyonel koç ve takım koçu olarak bireylerle ve organizasyonlarla çalışmaya başladı. 2020-2022 ICF Türkiye Yönetim Kurulunda görev aldı.

2017-2018 döneminde İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika programını tamamlayarak Aile Danışmanı oldu ve ailelere destek vermeye başladı. 2023 yılında (AHPP) Uluslararası Kalpten Bağlı: Bağlanma Temelli Ebeveynlik Eğitmeni oldu.

2017 yılında Şiddetsiz İletişim Yöntemi ile tanıştı. Ulusal ve uluslararası Şiddetsiz İletişim eğitmenlerinin farklı eğitimlerine katıldı. Uluslararası sertifikalı eğitmen adayı olarak Şiddetsiz İletişim yolculuğuna, sunduğu çeşitli eğitim ve atölyelerle devam etmektedir.

Öğrenme ve psikoloji tutkusu ile 2019 yılında Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı. Sonrasında farklı ekollerde psikoterapi eğitimleri aldı. Son üç yıldır İntegratif Psikoterapi alanında eğitim ve süpervizyon sürecine devam etmektedir.

Aktif öğrenme metotlarına ve yaratıcılığa merakı onu 2020 yılında Yaratıcı Drama Lideri olma sürecine taşıdı. Farklı temalarda yaratıcı drama atölyeleri düzenlemekte ve eğitimlerinde bu yöntemi de kullanmaktadır.

Kurucusu olduğu Beniza Danışmanlık Mümessillik Tekstil Sanayi Tic. AŞ. firması ile tekstil sektöründe faaliyet göstermekte yanı sıra Beyan Koçluk ve Danışmanlık markasıyla koçluk ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.
Evli ve iki çocuk annesidir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.