ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız
Ara
Close this search box.

Giriş Yap

Üreten Ellere Koçluk Desteği

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF Global’in, Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi ICF Türkiye; kadınlara, gençlere, çocuklara ve farklı dezavantajlı gruplara yönelik sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

Her projede alanının etkili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine giden ICF Türkiye, bu kez de “Üreten Eller” isimli projede, kadınların üretim ve istihdam süreçlerine katılımlarının desteklenmesi amacıyla, dünyanın 105 ülkesinde ve Türkiye’de 15 şehirde örgütlü JCI-Junior Chamber International (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) ile iş birliğine gidiyor. ICF Türkiye tarafından yapılan açıklamada, “Üreten Eller” projesinde, JCI üyesi kadın girişimciler ve girişimci adaylarına, ICF Türkiye üyesi profesyonel koçlar tarafından, tamamen gönüllük esasına dayalı ücretsiz profesyonel koçluk desteği verileceği belirtildi.

Proje Aralıkta tamamlanacak

Projede, JCI İstanbul üyesi, farklı toplumsal kesimlerden kadınların, girişimcilik faaliyetlerinde cesaretlendirilmesinin, yaratıcılıklarının artırılmasının ve kararlılıkla ilerlemelerinin desteklenmesinin amaçlandığı vurgulandı. Bu yılın Aralık ayında tamamlanması planlanan projede, ICF Türkiye üyesi profesyonel koçların, JCI üyesi 40’ın üstünde girişimci kadına, üçer seans bireysel koçluk hizmeti vereceği ifade edildi. Ayrıca projenin bir çalışma toplantısı ile başlayacağı vurgulandı. JCI olarak hayata geçirdikleri projelerle çok daha güçlendiklerini vurgulayan JCI Proje Lideri Irmak Başoğlu, “Projelerimizle kadınlarımızın özellikle liderlik, girişimcilik ve yaratıcılıklarını geliştiriyoruz. ICF Türkiye’nin hem kadınlara yönelik gönüllü sosyal fayda sunma geleneğini iyi biliyoruz hem de koçluğun geliştirici etkisine yürekten inanıyoruz. ICF Türkiye işbirliğinde, üye girişimci kadınlarımıza önemli katkılar sunacağımıza eminiz” dedi. ICF Türkiye Projeler Kurulu Üyesi ve Proje Lideri Çiğdem Karadeniz ise; “Bir projede daha girişimci kadınlarımızla bir araya geliyoruz. Bizim temel misyonlarımızdan birisi, koçluğun destekleyici etkisiyle, özellikle kadınlarımızın hayatlarının kolaylaşmasına katkı sunmaktır. Bu katkıyı girişimci ve üreten kadınlarımız nezdinde gerçekleştirmekten daha mutlu oluyoruz” dedi.

Daha etkin katkı

ICF Türkiye Başkan Yardımcısı ve Projeler Kurulu Başkanı Çakır Dilek Yunar da, ICF Türkiye olarak varlık nedenlerinin en önemlilerinden birisinin, koçluk hizmeti üzerinden, özellikle kadınlar, çocuklar, gençler ve farklı dezavantajlı gruplara sosyal fayda sunmak olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Üreten Eller projesiyle, girişimci kadınların yaratıcılıklarını artırmalarına ve kararlarını daha cesaretle vermelerine destek olarak; üretim ve istihdamda daha etkin hale gelmelerine katkı sunmayı hedefliyoruz. Proje partnerlerimize ve görev alan üyelerimize binlerce kez teşekkür ediyoruz. Koçluğun kelebek etkisini bilen ve yaşayan bir toplum olma yolunda sorumluluklarımızın farkındayız ve projelerimize devam ediyoruz. Koçluk deneyiminin belki de güzel tarafı hayat boyu devam etmesidir. Projeye katılan girişimci ve üreten kadınların, koçluk deneyimlerinin bıraktığı izleri yaşamlarının devamında da gözlemleyeceklerine eminim” dedi.

Katılım şartları

ICF Türkiye tarafından yapılan açıklamada, projede yer almak isteyen koçların, ICF Türkiye aktif üyesi olması, en az 125 saat ICF onaylı temel koçluk eğitimi almış olması, en az 150 saat koçluk deneyimi, en az 10 yıllık profesyonel iş deneyimi şartları arandığı belirtildi. Ayrıca tüm koçların; ICF Türkiye Proje ve Araştırmalar Kurulu’nun düzenleyeceği projenin tanıtım ve değerlendirme toplantılarına katılması ve eğitim ve deneyim belgelerini sunmaya hazır olması gerektiği vurgulandı.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/ureten-ellere-kocluk-destegi-6834333

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.