by ICF Türkiye ICF Türkiye

Değerli Meslektaşlarımız,

ICF Türkiye olarak, kurulduğumuz günden bugüne farkındalık yaratan ve topluma katkı sağlayan projeleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Türk Eğitim Derneği İstanbul Temsilciliği ile birlikte yürüttüğümüz “10.000 Genç Meşale Kariyer Koçluğu” projemizin yeni dönemini duyurmaktan gurur duyuyoruz.

1928 yılında Cumhuriyeti’mizin kurucuları tarafından kurulan Türk Eğitim Derneği’nin  90. Kuruluş yılında başlayan bu projede  Tam Eğitim Bursu  ile TED okullarında eğitim görerek eğitimine  üniversitede devam etmekte olan ve/veya  üniversiteden mezun olmuş henüz profesyonel hayatının ilk 3 yılı içerisinde olan genç meşalelerimize kariyer koçluğu yaparak iz bırakmanın heyecanını yaşıyoruz.

Sizleri,  sahip olduğu güçlü ve eşsiz özelliklerinin farkında, bu yeteneklerini özgüvenleriyle birleştiren, yenilikçi, seçenekler üreten ve gerçekleştirmek için gerekli adımları cesaretle atan, kurumsal ve toplumsal bağları kuvvetli “10.000 Genç Meşale” nin yollarının koçlukla aydınlatıldığı düşümüze ortak olmaya davet ediyoruz.

Proje Kapsamı:  Kariyer Koçları ve Takım koçlarının görev alacağı proje 05 Ekim 2019 başlayıp 30 Mayıs 2020’de tamamlanacak,  4 Bireysel Seans ve 2 Grup Çalışması şeklinde olacaktır.

Koçlarımız için Proje Katılım Şartları;

I – Kariyer Koçları:

  • Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) aktif üyesi olması,
  • Min. 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış,
  • Min. 50 saat ücretli  koçluk ve/veya sosyal projelerde koçluk deneyimi,
  • Min. 5 sene yöneticilik olmak üzere profesyonel iş deneyimi.

I – Takım Koçları:

  • Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) aktif üyesi olması,
  • En az 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış,
  • En az 75 saat Takım Koçluğu deneyimi,
  • En az 5 sene yöneticilik olmak üzere profesyonel iş deneyimi.

Projemizde yer alıp toplumların kaderini belirleyen “eğitim” alanına dokunmak ve gençlerimizin hayatlarında bir fark yaratmak isterseniz sizlere kucak açıp davet ediyoruz.

Projeye katılmak için  ekli başvuru formunu doldurarak 30 Eylül 2019 tarihine kadar, Proje Liderimiz Tuna Aktuna adına ted@icfturkey.org adresine iletebilirsiniz.

KATILIM FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Hepinize burslu gençlerimizin geleceği için verdiğiniz emek, birlik beraberlik içinde yaratılan verimli çalışmalar için Projeler Kurulu olarak teşekkür ederiz.

10.000 Genç Meşale Kariyer Koçluğu” projemizin yeni dönemini duyurmaktan  gurur duyuyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle,

ICF Proje ve Araştırma Kurulu