ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Koçlukla ve Gençlerle Geleceğe Projesi Başvuruları Başlıyor

Gençlerle ve Koçlukla Geleceğe Projesi” başvuruları başlıyor.

ICF Türkiye, EÇEV’in deprem bölgesi bursiyerlerine yapılacak gönüllü koçluk projesine destek verecektir.

EÇEV – Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Kuruluşundan bu yana, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, laik, özgür düşünceli insanlar yetiştirecek eğitim kurumlarını kurmak ve desteklemenin çok önemli bir yurttaşlık görevi olduğu bilinciyle herkese hakkı olan eğitimi sağlamak için çalışmaktadır.
EÇEV 1995’ten bu yana burs vererek, eğitim hizmeti sunarak, etkinlikler düzenleyerek, kurslar açarak binlerce kişiye ulaşmaktadır.

Proje ICF Türkiye Ege Bölge ekibi tarafından yönetilecektir.

Projenin amacı, gençlerin kendilerini daha iyi tanıması, içsel potansiyellerini fark etmelerinin sağlanması, zihinsel bariyerlerinin aşılması, yaratıcılığın canlandırılması ve motivasyonun güçlendirilmesidir.

EÇEV Merkez’de projeye dahil olan depremden etkilenen üniversite öğrencisi bursiyerlerine projenin ve koçluk tanıtımının yapılması amaçlanmaktadır. Bu buluşma projenin açılışı öncesi olup, hedef gençlere koçluğu tanıtılması ve deneyimletilmesidir.

Proje süreci, Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi, EÇEV (Ege ÇAğdaş Eğitim Vakfı) ve ICF Türkiye Ege Bölge işbirliği ile ilerleyecektir.

Projede yer alacak gençler depremden etkilenen gençler olduğu için, konunun hassasiyeti göz önüne alınarak, Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi tarafından, ICF Türkiye Üyesi Gönüllü Koçlara proje başlangıcı öncesi, (11 Ocak 2024- 21:00-22:30 da online) “Travma Farkındalığı Eğitimi” verilecek ve projenin ilerleyen aşamalarında da “Süreç Değerlendirme Toplantısı” yapılacaktır.

Proje ile ilgili düzenlenecek

  1. “Travma Farkındalığı Eğitimi” 11 Ocak 2024 – Saat: 21:00-22:30 arasında yapılacaktır. (Online). – ( Projeye katılacak koçların Travma Farkındalığı Eğitimine katılması zorunludur.)
  2. Proje Açılış Toplantısı – 17 Ocak 2024 – 20:00 – 21:00 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecektir. (Projeye katılacak koçların açılış toplantısına katılması önemlidir)

Başvurularda talebin yüksek olması halinde önceliklendirme; Ege Bölgesinde olma, koçluk tecrübesi ve başvuru tarihine göre yapılacaktır.
ICF Türkiye Ege Bölge koçları 4 seans bireysel koçluk ve 2 seans grup koçluğu yapacaktır.
Koçların başvurularını aşağıdaki link üzerinden 29 Aralık 2023 tarihine kadar iletmesi beklenmektedir.
Sorularınız için ecev@icfturkey.org adresine mesaj gönderebilirsiniz.

Proje Liderleri: Özge Kovalı Yiğit,PCC / Uğur Eroğul PMP

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.