ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Kıvılcım Projesi

Değerli ICF Türkiye Üyeleri,

ICF Türkiye olarak, TSKF (Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu) ile, “Kıvılcım” adını verdiğimiz gönüllü koçluk projesinin 6. Dönemini hayata geçiriyoruz. ICF Türkiye üyeleri olan sizleri, TSKF bursiyeri üniversite öğrencisi gençlerle gönüllü koçluk yolculuğuna davet ediyoruz. Bir kıvılcım da siz yakmak ister misiniz?

Kıvılcım projemizde TSKF bursiyeri 40 üniversite öğrencisine, iki haftada bir yapılacak 4 bireysel seans ve 2 grup koçluğu (proje açılış ve kapanışında) ile toplamda 6 seanstan oluşacak koçluk programı sürecimiz 5 Nisan 2023’de başlayıp – 30 Ekim 2023’de tamamlanacaktır.

Soroptimistler, küresel ağın üyeleri ve uluslararası ortaklıklar aracılığıyla genç kız ve kadınların yaşamlarını değiştirmek için fırsatlar yaratır ve harekete geçmeyi telkin eder.

Soroptimist Uluslararası (SI), 1921 yılında California / Amerika’da kurulmuş olup halen 126 ülkede 3.000’in üzerinde kulübü ve yaklaşık 90.000 üyesi vardır. Soroptimist ‘en iyiyi amaçlayan kız kardeşler’ demektir.

1948 yılında İstanbul’da ve 1951 yılında Ankara’da kurulan kulüplerin birleşmesi ile 1953 yılında TSKF- Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu kurulmuştur. TSKF “genç kızlar ve kadınların yaşamlarına olumlu katkı sağlamak” için faaliyette bulunan kamu yararına çalışan bir dernektir.

Projede yer alacak koçların;

 • Bireysel koçluk hizmeti verecek koçların;
  • Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) üyesi olması,
  • Min. 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olması,
  • Min. 50 saat koçluk deneyimli olması
 •  Grup Koçluğu hizmeti verecek koçların;
  • Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) üyesi olması,
  • Min. 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olması,
  • Min. 18 saat takım koçluğu eğitimi almış olmak,
  • Min. 20 saat grup/takım koçluğu deneyimi olması
  • Projede görev alacak grup koçlarıyla oryantasyona katılması
  • Eğitim ve deneyim belgelerini sunmaya hazır olması gerekmektedir.

Değerli ICF Türkiye üyeleri,

Soroptimist bursiyeri gençlerin hayatına koçlukla dokunup, geleceklerini aydınlatarak, hayata yeni bir iz bırakma fırsatını yakalamak ve “Kıvılcım” projesinde gönüllü olmak için, 12 Nisan 2023 Çarşamba gün sonuna kadar aşağıdaki linkte yer alan formu doldurabilirsiniz.

Başvuru linki: https://forms.gle/6j45rLEuX6zzjusg8

Sorularınız için kivilcim@icfturkey.org adresine mesaj gönderebilirsiniz.

TSKF hakkında detaylı bilgiye http://soroptimistturkiye.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Proje Lideri; Hatice HARDURA

Co Lideri; Özge KARABULUT

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.