ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

JCI ve ICF Türkiye İş Birliğiyle “Üreten Eller” Koçluk Projesi Başlıyor.

YEPYENİ BİR İŞ BİRLİĞİ YEPYENİ BİR PROJE: “ÜRETEN ELLER”

Kadınların üretim ve istihdam süreçlerine katılımlarının desteklenmesinde Koçluk Desteği

ICF Türkiye ve JCI | Junior Chamber International (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) iş birliği ile yepyeni bir proje başlıyor. Kurum temsilcilerinin ve proje liderlerinin bir araya geldiği online toplantıda projenin detayları ve takvimi netleştirildi.

Bu programla, kadın girişimciler ve girişimci adayları, tamamen ücretsiz olan programa katılarak koçluk desteği alacaklar.

Projeye dair:

JCI | Junior Chamber International, Dünyanın 105 ülkesinde 5.000’den fazla şubesi ve 160.000 üye sayısı ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Türkiye’nin 15 farklı ilinde, 24 farklı şubesi, İstanbul da 8 şubesi ve 700’ü aşkın üyesi bulunmaktadır.

Dernekte, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına hizmet eden projeler gerçekleştirilmektedir.  JCI Avrasya bu çalışmada Avcılar Belediyesi ile iş birliği yapmaktadır.

Eylül 2022 içerisinde başlayacak bu projede, ICF Türkiye gönüllü koçları, ilk etapta, projeye katılan JCI Avrasya’da yer alan kadınların kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla 1-1 koçluk verecektir. Projenin Aralık 2022 tamamlanması planlanmaktadır.

ICF Koçları Nasıl Değer Katacak?

Toplumun farklı kesimlerinden kadınların, girişimcilik alanında ilerlerken onları cesaretlendirmeyi, yaratıcılıklarını arttırmayı ve kararlılıkla ilerlemelerini desteklemek amacıyla 1 tanışma + 3 seans bireysel koçluk hizmeti verilecektir.

Gönüllü koçlar için bilgi ve detayları içeren duyurular çok yakın bir tarihte ilan edilecektir.

JCI Proje Lideri Irmak Başoğlu, JCI projeleriyle daha güçlü. Kadınlarımızın liderlik, girişimcilik ve yaratıcılıklarını geliştiriyoruz.

ICF Türkiye Başkan Yardımcısı ve Projeler Kurulu Başkanı Çakır Dilek Yunar, koçluğun bireyde ve toplumda dönüştürücü etkisini artırmaya kararlılıkla devam ediyoruz. Projeler Çalışma Kurulunda ve projelerimizde görev alan gönüldaşlarımıza bin teşekkür

ICF Türkiye Projeler Kurulu Üyesi ve Proje Lideri Çiğdem Karadeniz ise “Bir projede daha girişimci kadınlarımızla bir araya geliyoruz. Koçluğun destekleyici etkisinin kadınlarımızın hayatını kolaylaştıracağına inanıyorum.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.