ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

ICF TÜRKİYE KOÇLUK GELİŞİM ATÖLYELERİ #5

ICF TÜRKİYE KOÇLUK GELİŞİM ATÖLYELERİ #5

Konu: BKoçlukta Yaratıcı Araçlar

Konuşmacı: Zeynep Balcı – Uzm. Psikolojik Danışman – Eğitmen, Koç, Supervizör

Tarih : 20/09/2023

Saat : 19:00 – 22:00

CCEU Kredisi: Kaynak Gelişimi kategorisinde 2 CCEU değerindedir.

Format: Zoom Toplantı

Kontenjan: Katılım herkese açıktır.

Ücret: ICF Türkiye üyelerine 350 TL, üye olmayanlar için 700 TL’dir. Atölyeye katılmak isteyenlerin ödemelerini en geç 19 Eylül 2023 saat 17.00’a kadar Havale/EFT olarak ICF Türkiye’nin aşağıdaki hesaba yapmaları gerekmektedir. Bilgiler aşağıdadır.

Kayıt: Aşağıdaki linkten ön kayıt yaptıktan sonra ICF Türkiye üyelik ve ödeme durumunuz gönüllü ekip arkadaşlarımız tarafından kontrol edilecektir. Kontroller sonrasında süreciniz onaylandığında kayıt yaptırdığınız e-posta adresine katılım linki ulaşacaktır. ICF Türkiye üyelerinin ICF Global’e kayıt yaptırdıkları e-posta adresleri ile ön kayıt yaptırmalarını önemle rica ederiz.

Hesap adı: Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği
IBAN: TR50 0006 2000 3910 0006 2905 47
Garanti Bankası Ataşehir Şubesi
391-6290547

Koçlar olarak ustalaşma yolunda ilerlerken koçluk alana en yüksek yansıtmaları yaparak destek vermek istemekteyiz. Koçluk alan zaman zaman kendisine dahi söyleyemediği gerçeklerle karşımıza otururken biz görüşme sırasında nasıl var olmalıyız? Koçluk alanın yüzündeki mikro mimikler aracılığı ile bir koç olarak nasıl bir ayna olabiliriz?

KOÇLUKTA YARATICI ARAÇLAR
Bu çalışmada, koçluk yapan kişilerin ve katılımcıların hem bireysel hem de takım/grup koçluğu çalışmalarında kullanabilecekleri eğlenceli, sezgisel, yaratıcı ve spontane koçluk araçları ile tanışması hedeflenmektedir.

Koçlar ve katılımcılar hem kendileri farklı koçluk araçlarını kendi gündemlerinde deneyimleyecekler hem de koçluk araçlarını farklı nasıl uygulayabilecekleri ile ilgili bakış açıları kazanacaklardır.

Koç olarak bizler önce her süreci kendimiz deneyimleyerek süreç hakkında bilgi sahibi olarak daha güvenli ve tecrübeli hissederiz. Böylece, hangi müşteri ile hangi aracı, hangi durumda nasıl yaklaşmanın uygun seçim olacağı konusunda karar verirken bize kendi deneyimlerimizden cevaplar yaratacaktır. Bu çalışmaya katılarak siz de koçluk alet çantanıza katabileceğiniz birçok farklı araç kaynak öğrenebilirsiniz. Kendiniz de koçluk aracı geliştirme konusunda ilham alabilir ve farklı bakış açıları yakalayarak yaratıcı süreçler üretme konusunda ilk adımı atabilirsiniz.

Bazen müzik, bazen kalem, bazen bir beden hareketi, bazen resimler, bazen objeler koçluk konuşmalarının yerine geçebilir ya da koçluk konuşmalarına farklı alanlar yaratabilir ve çok da beklenmeyen sürpriz çıkış noktalarını ya da farkındalıkları müşterimize açabilir.
Koçluk görüşmelerinde her zaman zihnimizden gitmek yerine zaman zaman bilinç altımıza inebileceğimiz farklı, yaratıcı, sağ beynimizi aktive ederek kendimizi ifade etme yöntemlerini koçluk sürecinde deneyimlemek için siz de bu çalışmaya katılın.

Eğitim kimler için?
Eğitimin adının “Koçlukta Yaratıcı Araçlar” olduğuna bakmayın, eğitim bireylerle, takımlarla, gruplarla çalışan herkese uygun bir içeriğe sahiptir. Koçlar, eğitmenler bu çalışmadan en fazla verimi alacak olan kişiler olabilir.
Ne fayda sağlar? Bazen bir müzik, bir eşya, bir kartpostal, bir fotoğraf, bir kelime ve bir an’daki halimiz söylemek istediklerimizin ötesinde kendimizi ifade etmeye yardımcı olur.

Koçluk insan odaklı çözümlerinde an’da kalarak bu yaratıcı araçlar; tam olarak neyi istediğimizle tanıştırabilir, barıştırabilir ve anlamlılaştırabilir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.