ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

ICF TÜRKİYE KOÇLUK GELİŞİM ATÖLYELERİ #4

ICF TÜRKİYE KOÇLUK GELİŞİM ATÖLYELERİ #4

Konu: Beden Dili ve Mikro Mimikler

Konuşmacı: Semih Pehlivan, MCC

Tarih : 26/07/2023

Saat : 20:00 – 22:00

CCEU Kredisi: Kaynak Gelişimi kategorisinde 2 CCEU değerindedir.

Format: Zoom Toplantı

Kontenjan: Katılım herkese açıktır.

Ücret: ICF Türkiye üyelerine 300 TL, üye olmayanlar için 600 TL’dir. Atölyeye katılmak isteyenlerin ödemelerini en geç 25 Temmuz 2023 saat 17.00’a kadar Havale/EFT olarak ICF Türkiye’nin aşağıdaki hesaba yapmaları gerekmektedir. Bilgiler aşağıdadır.

Kayıt: Aşağıdaki linkten ön kayıt yaptıktan sonra ICF Türkiye üyelik ve ödeme durumunuz gönüllü ekip arkadaşlarımız tarafından kontrol edilecektir. Kontroller sonrasında süreciniz onaylandığında kayıt yaptırdığınız e-posta adresine katılım linki ulaşacaktır. ICF Türkiye üyelerinin ICF Global’e kayıt yaptırdıkları e-posta adresleri ile ön kayıt yaptırmalarını önemle rica ederiz.

Hesap adı: Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği
IBAN: TR50 0006 2000 3910 0006 2905 47
Garanti Bankası Ataşehir Şubesi
391-6290547

Koçlar olarak ustalaşma yolunda ilerlerken koçluk alana en yüksek yansıtmaları yaparak destek vermek istemekteyiz. Koçluk alan zaman zaman kendisine dahi söyleyemediği gerçeklerle karşımıza otururken biz görüşme sırasında nasıl var olmalıyız? Koçluk alanın yüzündeki mikro mimikler aracılığı ile bir koç olarak nasıl bir ayna olabiliriz?

Semih Pehlivan Hakkında

Semih Pehlivan, 1972 Adapazarı doğumludur. Sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu Muhasebe, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinde okudu. Daha sonra özel bir üniversitede İşletme lisans ve aynı üniversitenin Davranış Bilimleri bölümünde “”Yönetimde Koçluk”” alanında yüksek lisans yaptı. Çalışma hayatının ilk dönemlerinde SMMM stajı yapmakta iken dinamik yapısına ters gelen bu işten 1996 yılında ayrılarak Bilim İlaç’ta Tıbbi Mümessil olarak satış hayatına adım attı. Sonrasında Merck Sharp Dohme’da 2 yıllık satış temsilciliği sürecinin ardından 2000 yılında bölge müdürlüğü pozisyonuna getirildi. Yaklaşık 9 yıl yaptığı bu görev sonrasında sırasıyla Universal Kimya’da Bölge Satış Müdürlüğü ve Sam Metal’de Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Uzun yıllar Yaşar Vinçte Yönetim Danışmanlığı yaptı. Halihazırda Genom Akademi bünyesinde koçluk eğitimleri vermekte, kurumsal eğitmen, yönetici koçu ve mentor koç olarak çalışmaktadır. Yöneticilik hayatının ilk dönemlerinde koçluk süreçleri ile tanıştı ve koçluğu ilerletip geliştirmek adına ‘’Yönetimde Koçluk’’ alanında yüksek lisansa başladı. Yüksek lisans eğitimi boyunca Mahir Ünal’dan bir çok yönetim ve koçluk dersi, Prof.Dr.Kerem Doksat’tan Kişilik Gelişimi, Tamer Dövücü’den NLP, Dost Can Deniz’den Koçluk dersleri ve eğitimleri aldı. 2014 yılı Eylül ayından itibaren “”Çalışmak yerine sevdiğin işi yap”” düsturundan hareketle sevdiğine, Profesyonel Koçluğa yöneldi. ICF akredite Koçluk eğitiminin ardından profesyonel koçluğa başladı. Koçluk alanlarında uzmanlaşma isteği onu koçlukta derinleşmeye itti. Bu kapsamda ICF akredite Yönetici Koçluğu eğitimi alıp yönetici koçluğuna başladı. Çocukların geleceklerini planlamaları ve iş hayatında mutlu bireyler görme arzusunu desteklemek üzere Öğrenci Koçluğu, Mutlu aile ilişkilerine destek olabilmek adına İlişki Koçluğu ve Takım Koçluğu alanlarında uzmanlık eğitimi aldı. Koçluğunu destelemek ve geliştirmek amacıyla “”Kalıtsal Aile Travmaları”” programına katıldı, “”Suç ve Ceza Psikolojisi”” eğitimi aldı. Ayrıca The University of Central Lancashire Paul Ekman eğitimlerinden “”Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC)”” ve “”Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility – ETaC)”” sertifikasına sahiptir. Genos Duygusal Zekâ Gelişimi programını tamamlayarak “”Duygusal Zeka Geliştirme Uzmanı”” unvanı aldı. İzgören Akademi “”Eğitmen Uzmanlık Programı’nı ve “”Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi”” programlarını tamamladı. Koçluk eğitimleri vermenin yanında koçluk mesleğinde uzmanlaşmak ve derinleşmek isteyen, ICF unvanlama sürecinde olan koçlara Mentor Koçluk yapmaktadır. “”Mikro Mimikler®”” markasının patent sahibidir.Halen ICF üyesi ve ICF tarafından akredite edilmiş MCC ünvanlı dünyadaki sayılı koçtan birisidir. Genom Akademi kurucusudur.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.