by ICF Türkiye ICF Türkiye

Değerli Meslektaşlarımız,

Koçluk bakış açısının bütünselliğini ve kapsayıcılığını tümüyle vurgulayabilmeyi hedeflediğimiz yepyeni bir proje aracılığıyla koçluğu gençlerimizle buluşturmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

Bu projemizde yollarımız devlet koruması altında yetişen, idealist gençler tarafından 2007 yılında kurulan ve devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerin temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılması vizyonuyla çalışmalarını sürdüren “Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği” (Hayat Sende Derneği) ile kesişiyor.

ICF Türkiye olarak bizler de; korumadan ayrılan gençlerimizin potansiyel zorluklarla mücadele edebilmelerine katkı sağlamak, koçluk yaklaşımıyla onlara dokunarak hayata eşit ve güçlü şekilde atılabilmelerinde onlara destek olmak için kolları sıvıyoruz. Gençlerimiz ile bir araya gelerek hayata dair motivasyonları artarken, potansiyelleri ve güçlü yanları ortaya çıkarken yanlarında olmayı hedefliyoruz.

Gençlerimiz günlük yaşantılarının kontrolünü ellerine alarak toplum ile kaynaşırken, hayatlarında karşılaştıkları soru ve sorunlarla baş ederken onlara el uzatarak hayata hazırlanışlarına eşlik etmek istiyoruz.

Projede yer alacak gönüllü koçların;

  • Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) aktif üyesi olması,
  • ACC, PCC veya MCC seviyesinde geçerli ICF unvanına sahip olması,
  • ICF tarafından akredite olan kurumlardan en az 125 saat temel koçluk eğitimi almış olması,
  • En az 100 saat ücretli koçluk ve/veya sosyal projelerde koçluk deneyimi sahibi olması,
  • Koçluk ile ilgili ilk eğitime en az 4 yıl önce başlamış olması,
  • ICF Türkiye Proje ve Araştırmalar Kurulu’nun düzenleyeceği proje tanıtım, açılış ve kapanış toplantılarına katılmak için gereken zamanı ayırabilmeyi kabul etmesi,
  • Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan koçluk toplantılarına ve süpervizyon  görüşmelerine katılmayı taahhüt etmesi,
  • Eğitim ile deneyim belgelerini sunmaya hazır olması gerekmektedir.

Proje kapsamında koçluk görüşmeleri dijital platform ve /veya telefon üzerinden yürütülecektir.
Başvurularda talebin yüksek olması durumunda önceliklendirme koçluk deneyimine göre gerçekleştirilecektir.