ICF Türkiye’ye Nasıl Üye Olurum? Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Çalışma Kurulları Başvuru Formu için Tıklayınız

Geleceğin “Meşaleleri” onuruna, “Nar Fidanları”…

TED tarafından, “ICF-TED 10 bin Genç Meşale Kariyer Koçluğu” projesinin üçüncü döneminde gönüllü koçluk yapan “ICF Türkiye” üyesi koçlar onuruna nar fideleri dikildi. Üç dönemde, ICF Türkiye üyesi 30 koç tarafından, 120’den fazla genç meşaleye kariyer koçluğu hizmeti verildi.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in Türkiye’deki imtiyazlı kuruluşu ICF Türkiye ile TED (Türk Eğitim Derneği) İstanbul Temsilciliği’nin birlikte yürüttüğü, “10.000 Genç Meşale Kariyer Koçluğu” projesinin üçüncü döneminde gönüllü koçluk yapan ICF Türkiye üyesi koçlar onuruna nar fideleri dikildi. Fidelerin, TED Ankara Koleji Mezunları Derneği’nin İstanbul şubesinin “Tarabya TORCH” sosyal tesislerinin bahçesine dikildiği belirtildi.

1928 yılında kurulan TED’in 90. kuruluş yılında başlayan proje kapsamında, Tam Eğitim Bursu ile TED okullarında eğitim görerek, eğitimine üniversitede devam eden ve/veya üniversiteden mezun olmuş, henüz profesyonel hayatının ilk üç yılı içerisinde olan gençlere, ICF Türkiye üyesi olan gönüllü koçlar tarafından kariyer koçluğu hizmeti veriliyor.

3 dönemde toplam 120’den fazla genç meşaleye kariyer koçluğu hizmeti verildi

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ICF Türkiye Başkanı Nuray Akmeriç, ülkemiz geleceğinin inşasına büyük katkıları olacağına inandıkları genç meşalelere ve TED’e destek vermekten büyük gurur duyduklarını vurgulayarak; “4 bireysel seans ve 2 grup çalışmasından oluşan ‘10.000 Genç Meşale Kariyer Koçluğu’ projesi kapsamında bugüne kadar, toplam 30 üyemiz koç tarafından, 120’den fazla genç meşaleye kariyer koçluğu hizmeti verildi.” dedi.

Hem yeni meslekler doğuyor ve hem de bazı meslekler tarihin sayfalarındaki yerini alıyor.

Proje kapsamında, adından da anlaşılacağı üzere, 10 bin genç TED’linin kariyer yolunu aydınlatmayı düşlediklerini belirten Akmeriç, sözlerine şöyle devam etti: “Sahip olduğu güçlü ve eşsiz özelliklerinin farkında, bu yeteneklerini özgüvenleriyle birleştiren, yenilikçi, seçenekler üreten ve gerçekleştirmek için gerekli adımları cesaretle atan, kurumsal ve toplumsal bağları kuvvetli genç meşaleler, bir anlamda ülkemizin geleceğidir. Genel olarak teknolojinin, özel olarak ise dijitalleşmenin, dünyayı her an değiştirdiği; insanlık tarihi boyunca ortaya çıkan bilginin bir yıl gibi bir sürede üretildiği bir çağa girdik uzunca bir süredir. Ve elbette böyle bir dönemde, yeni meslekler doğuyor ve bazı meslekler tarihin sayfalarındaki yerini alıyor. Kariyer yönetimi her geçen gün çok daha hayati hale geliyor genç nesiller için. Doğru kariyer seçimi, bir kişinin belki de tüm yaşamını çok daha mutlu ve verimli geçirmesini sağlayabiliyor. Hem icra ettiğimiz meslekten hem de bilgi ve deneyimlerimizi doğru yerlerde gönüllü olarak paylaşmaktan gurur duyuyoruz.”

Konuyla ilgili TED İstanbul Temsilciliği Proje Koordinatörü ve ICF Türkiye üyesi koçlardan Esra Altun ise, şunları söyledi: “Her şeyden önce, TED’in, ‘10 Bin Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye’ kampanyası kapsamında burs alan gençlerin, TED misyonu doğrultusunda, vatansever, yüksek nitelikli, çözüm odaklı, lider bireyler olarak yetiştirilerek; her birinin en az bin kişiyi aydınlatmasını ve en az bir milyon kişiye ulaşılarak, Atatürk’ün çağdaş Türkiye özlemine katkı sunulmasını hedefliyoruz. NAR bilindiği gibi, tarih öncesi dönemlerden bu yana, kutsal kitaplarda, kadim öğretilerde, sanat eserlerinde bereket simgesi olarak seçilmiştir. Nar sembolü gerçekten hepimizi heyecanlandırdı. NAR’ın bereketi ile bu ışığın çoğalmasına niyet ediyoruz.”

Size daha iyi hizmet sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.