by baris baris

Konu:Yazmak Üzerine

Konuşmacı: Yeşim Cimcöz

Moderatörler: Rana Aylanç, ACC / Feyza Ramazanoğlu, ACC

Tarih: 19/01/2021

Saat: 18:30-20:00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Yazmanın bir amacı olmalı mıdır? Herkes yazmalı mıdır? Yazınca bize ne olur? Yazdıklarımızla ne yapacağız? Hedefler, teslim tarihleri, çözüm arayışlarıyla, daha iyisini yaratmaya odaklandığımız bu günlerde neden yazmalıyız? Bu sorulara birlikte yanıt aramak, biraz yazmak için buluşalım.

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Yeşim Cimcöz

Fairfax, Virginia’da liseyi ve daha sonra da üniversiteyi tamamladı. George Mason Üniversitesi’nde Yaratıcı Yazın eğitimi gördü. Türk Amerikan Derneği’nde başlayan İngilizce eğitmenliğine, Bilkent Üniversitesi’nde okutmanlık yaparak devam etti ve Fullbright ve USIS sponsorluğunda Dil Eğitimi ve Eğitmenin Eğitimi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulunu kurdu, Yeditepe Üniversitesi’nde Yazarlık ve Tercüme Dersleri verdi. Uzun yıllar uluslararası bir çok şirket için Scotwork firmasıyla Müzakere Becerileri, Pangea Partners ile Yaratıcılık ve Innovasyon eğitimleri düzenledi. 20 yıllık Reiki, EFT ve Geçmiş Yaşam Terapisi gibi enerji çalışmalarını 30 yıllık yazı serüveniyle birleştiren Yeşim Cimcoz 2012 yılında yazarlar adaylarına eğitim, yazarlara danışmanlık hizmeti veren Yazı Evi’ni kurdu. Daha geniş bir kitleye hizmet edebilmek, hizmetlerini internet üzerinden sunmak, bir yazı topluluğu oluşturmak için 2014 yılında da Sanal Yazı Evi’ni kurdu.

Yeşim Cimcoz ‘Yazarak Hafifleyin’, ‘Şifayı Beklerken’ ve ‘Hepsi 6 Dakika’ adında üç kitabın yazarı, Kahramanın Yolculuğu adında kişisel bir yazı yolculuğu atölyesi ve yeni başlayanlar için Yazıya Giriş atölyesi gibi birçok yazı atölyesinin yaratıcısıdır. Şu sıralar Sanal Yazı Evi topluluğu ile yazı çalışmalarına devam ediyor ve bitirmeye çalıştığı romanıyla bazen bir aşk bazen de nefret ilişkisi sürüyor.