Unvan yenilemesi için ne zaman ödeme yapacağımı nasıl öğrenebilirim?

Unvan geçerlilik süresinin sona erme tarihi, Unvan ödendiğinde veya yenilendiğinde sağlanan ICF Unvan belgenizde bulunabilir. ICF Üyeleri, web sitemizin Üyeler bölümüne giriş yaptıktan sonra “Hesabımı Yönet” e tıkladıktan sonra “İletişim Bilgilerini Düzenle” ye tıklayarak Unvanlarına erişebilirler.

Unvan yenileme şartları nelerdir?

En az 40 saatlik / Sürekli Koçluk Eğitimi (CCE) veya 40 Sürekli Koç Eğitim (CCE) birimine katılmak, ilk kez verilen ödülünüzün verilmesinden bu yana geçen üç yıllık sürede veya en son onay belgenizi yenilendikten sonra en az 24 saati / birimi temel yetkinlikler üzerine tamamlanmalıdır.  2016’dan itibaren, ICF Unvan Sahipleri, koçluk etiği alanında ICF Kimlik Bilgilerinin yenilenmesi için uygun olmak için en az üç (3) Sürekli Koç Eğitimi (CCE) biriminin tamamlandığını göstermeleri gerekecek. Bu gereklilik, ICF Unvanı 31 Aralık 2016’da veya sonrasında sona erecek olan tüm koçlar için geçerlidir. ICF Unvanı 31 Aralık 2015’te sona erecek olan antrenörler için geçerli değildir. ICF Etik CCE Kursunu görüntüleyin. ACC yenilemeleri için ayrıca 10 saatlik Mentor Koçluğu gereklidir.

ACC Unvanımı her yenilediğimde, 10 saatlik Mentor Koçluğu'nu daha tamamlamam gerekiyor mu?

Evet, ACC tarafından onaylanmış tüm koçların, ilk Unvandan sonraki üç yıllık sürede veya son Unvan yenilemesinden bu yana, 10 saatlik Mentor Koçluğu’nu tamamlaması gerekmektedir. Bu gereklilik, bir koç olarak sürekli büyümenizi teşvik etmek ve sizi sonraki Unvan düzeyine taşımaya yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

İki ACC, Unvan yenilemek üzere birbirlerini yönlendirir mi?

Evet, 10 saat boyunca bir ACC’nin mentörlüğünü yapabilirsiniz ve onlar da size 10 saat mentörlük yapabilirler.

CCE nedir? CCE birimleri nedir?

Sürekli Koç Eğitimi (CCE), koç olarak sürekli büyümenizi teşvik eden bir etkinlik olarak tanımlanır. CCE iki kategoriye ayrılır: Temel Yetkinlikler ve Kaynak Geliştirme. Sürekli Koç Eğitimi (CCE) birimleri Sürekli Koç Eğitimi tamamlandıktan sonra kazanılır.

Temel Yetkinlikler CCE nedir?

Gelişmiş koç eğitimi, yayınlanmış yazı veya doğrudan ICF Temel Yetkinlikleriyle ilgili araştırma.

Kaynak Geliştirme CCE nedir?

Bir koç mesleki gelişimine katkıda bulunan ICF Temel Yetkinlikleri dışında eğitim, yazma, araştırma veya kendi kendine çalışma.

Kaç kendi başına çalışma CCE birimi uygun?

16 saat / birimlik bir kendi başına çalışma Kaynak Geliştirme CCE’si sunabilirsiniz.

Kendi kendine çalışma CCE örneği nedir?

Arşivlenmiş bir Sanal Eğitim oturumunu dinleme veya ICF Olayı kaydını kendi kendine çalışma CCE örnekleri oluşturabilirsiniz.

Kendi kendine çalışma ile Temel Yetkinlikler CCE kazanabilir miyim?

Kendi kendine çalışma şeklinde alınan herhangi bir ders, Kaynak Geliştirme CCE olarak kabul edilir.

CCE birimlerini almanın en uygun maliyetli yolu nedir?

ICF Global üyeliği, CCE birimleri edinmek için uygun maliyetli yöntemler sunar. ICF Üyeleri, konferanslar ve etkinlikler (hem yerel hem de global), ICF Unvanlama uygulamaları, araştırma bulguları ve diğer özel teklifler de dahil olmak üzere çeşitli tekliflerde indirim almaktadır. Üyeler, CCE üniteleri için tamamlanabilen ücretsiz ICF Sanal Eğitimi ve Arşivlenmiş Öğrenim de dahil olmak üzere Coachfederation.

Unvan yenilemek için gereken CCE birimlerini aşarsam, fazladan saatleri gelecekteki bir kimlik bilgilerini yenilemek için kullanabilir miyim?

CCE birimlerini, yalnızca ilk kez verilen belgenizden bu yana geçen üç yıl içinde veya son Unvan yenilendikten sonra doldurabilirsiniz.

Geçmiş bir kimlik bilgisini nasıl yenileyebilirim?

Unvan bir (1) yıl önce yenilenmesi gerekiyorsa, Unvan geçtiği her ay için ek olarak 1.2 CCE birimi göndererek yenileme hakkına sahip olabilirsiniz.

Unvanım birden fazla (1) yıl önce süresi doldu; Hala yenileyebilir miyim?

Yeni Unvan başvurusu ile yeniden Unvanlama işlemine başlayabilirsiniz.

Nerede eğitim bulabilirim?

*CCE Yetkilendirilmiş Sağlayıcılar, ICF Bölümü ve Uygulama Topluluğu etkinlikleri. ICF Etkinlik Takvimi’ne gidin.

*ICF Akredite Koçluk Eğitim Programı (ACTP), bir CCE Programı veya Onaylı Koçluk Eğitim Saatleri (ACSTH) içinde Bireysel kurslar. ICF Eğitim Programı Arama Hizmeti’ne gidin.

*ICF Konferansları ve Olaylar. ICF Konferanslarına ve Etkinliklerine gidin.

*Sanal Eğitim Oturumları. ICF Arşivlenmiş Öğrenime Git.

Tamamladığım eğitim ICF Akredite edilmiş olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Eğitiminizi tamamladığınız kuruluş bu bilgiyi sağlayabilir. Eğitim Program Arama Hizmetimizi (TPSS) de kullanabilirsiniz ve eğitim organizasyonunun adına göre arayın. Eğitim organizasyonu akredite edilmiş bir programa sahipse, TPSS’imize listelenir.

ICF Akredite CCE olmayan eğitim verebilir miyim?

Öğretmenler ve öğrenciler arasında CCE olarak canlı, sesli etkileşim içeren ICF tarafından önceden akredite edilmemiş bir eğitim gönderebilirsiniz, ancak CCE olarak kabul edileceğinin garantisi yoktur.

ICF Akredite olmayan ve kabul edilmeyen eğitimler gönderirsem ne olur?

Unvan yenileme başvurunuz, Unvan yenilenme gereksinimlerini karşılayan CCE’yi tamamlamak için size zaman tanıyacak şekilde “işlemde” kalacaktır.

Unvan yenilemek için Koç Bilgisi Değerlendirmesini (CKA) almam gerekiyor mu?

Hayır, CKA yalnızca yeni bireysel kimlik bilgisi başvuruları için gereklidir.

Üyeliğimi yeniledim. Unvan yenilemem gerekiyor mu?

ICF Üyeliği yenileme ve ICF Unvan yenileme tamamen ayrı süreç ve ücrettir. Üyelik her yıl yenilenmekte ve her yılın 31 Mart’ı yenilenmesi gerekmektedir. ICF Unvan her üç yılda bir yenilenir ve Unvan süresi dolan 31 Aralık tarihi geçerlidir.

Unvan yenilenmesi gerekiyor, ancak daha yüksek bir Unvan için başvurmak istiyorum. Hangi uygulamayı satın almalıyım?

Unvan yenileme uygulaması aracılığıyla daha yüksek bir Unvan yükseltmek mümkün değildir. Daha yüksek bir Unvan takip etmek isterseniz, bu Unvan başvurusunu göndermeniz gerekecektir.

Unvan yenilenmesi gerekiyor, ancak daha yüksek bir Unvan için başvurmak istiyorum. Mevcut Unvanımı yine de yenilemem gerekiyor mu?

Unvanda bir gecikmeyi önlemek için, geçerli Unvan yenilenmesi için daha önce alınması gereken yüksek Unvan için başvurmanızı öneririz. Lütfen aşağıda önerilen zaman çizelgelerine bakın.Me

Mevcut

Unvan

Mevcut Unvan

Yenileme Bitiş Tarihi

İstenen Unvan

Başvuru Yolu

Tahmini

Sonuçlanma

Süresi

Önerilen

Uygulama

Teslim tarihi

ACC 31 Aralık 2016 PCC ACTP  4 weeks 30 Kasım 2016
ACC 31 Aralık 2016 PCC ACSTH 14 weeks 16 Temmuz 2016
ACC 31 Aralık 2016 PCC Portfolio 18 weeks 30 Temmuz 2016
PCC 31 Aralık 2016 MCC Portfolio 18 weeks 30 Temmuz 2016