DİJİTAL ROZET 

Dijital rozet, ICF Unvanlı Koçlara bilgi, beceri ve yeteneklerini çevrimiçi ortamda basit, güvenilir ve gerçek zamanlı olarak kolayca doğrulanabilecek şekilde paylaşmanın bir yolunu sunar.

DİJİTAL ROZET NEDİR?

ICF artık bir ICF Unvanlı Koçu olarak başardıklarınızı dijital bir rozet aracılığıyla gösteriyor. Bu yeni hizmeti, resmi dijital unvan sağlayıcımız Credly’nin Acclaim platformu aracılığıyla sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

ICF Unvanlarınızı kazanmak için çok çalıştınız. Dijital rozet, başarılarınızı doğrulamanıza ve danışanlar ve işverenler de dahil olmak üzere dünyanın geri kalanıyla kolayca paylaşmanıza imkân sağlıyor! Rozetler, ICF Unvanlı koçların unvanlarını kazanmak için ne yaptıkları hakkında somut kanıtlar sağlar, unvanın verildiği tarihi ve sona erme tarihini gösterir. Rozetinizi LinkedIn de dahil olmak üzere sosyal ve profesyonel medya platformlarında kolayca paylaşabilirsiniz. Ayrıca, rozetinizi bir bağlantı aracılığıyla başkalarına gönderebilir, e-posta imzanıza, blogunuza veya web sitenize ekleyebilirsiniz.

Bu hizmet için ücret alınmaz ve katılım tamamen isteğe bağlıdır.

DİJİTAL ROZETİNİZE ERİŞİM

Dijital rozetiniz kolay erişim için tasarlanmıştır! 27 Nisan 2020’den itibaren, mevcut ICF Unvanlı Koçları dijital rozetlerini almaya davet edilecektir.

Dijital rozetinizi nasıl alabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. admin@youracclaim.com adresinden​ yeni rozetiniz hakkında size bilgi veren bir e-posta alacaksınız. Gereksiz (spam) kutunuzu da kontrol ettiğinizden emin olun!
 2. “Rozeti Kabul Et” düğmesine tıklayın.
 3. Bu, Acclaim aracılığıyla aldığınız ilk rozetinizse bir hesap oluşturmanız istenir ve hesap oluşturma adımlarına yönlendirilirsiniz. Değilse, rozetinizi almak için Acclaim hesabınızda oturum açmanız gerekir.
 4. Acclaim hesabınıza bağlandıktan sonra rozetinizi alabileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Lütfen sayfadaki “Rozeti Kabul Et” düğmesine tıklayın.
 5. Rozetinizi kabul ettiğinizde “Rozet Ayarları” ekranını göreceksiniz. Başkalarının da başarınızı görebilmesi için sayfanızın herkese açık olarak görüntülenmesine izin verin.
 6. Artık rozetinizi başkalarıyla paylaşma seçeneklerini keşfedebilirsiniz. “Rozetinizi Paylaşın” sayfasında, hesaplarınızı bağlayabileceğiniz bir dizi sosyal medya web sitesi göreceksiniz. Lütfen dijital rozetinizi paylaşmak için kullanmak istediğiniz sosyal medya platformlarına bağlanın.
 7. Sosyal medya hesaplarınıza bağlandıktan sonra siz ve takipçileriniz dijital rozetinizi görüntüleyebileceksiniz!

VİDEO EĞİTİMİ: ROZETİNİZİ KABUL ETME

ROZET GÜVENLİĞİ

Ne yazık ki, basit ICF Unvanı logolu dosyaların bir ICF Unvanının süresi dolduktan çok sonra kötüye kullanılması mümkün. Bazı durumlarda ise, bir ICF Unvanı kazanılmamış olsa da ICF Unvanı logolu dosyaların hileyle kullanıldığı görülebiliyor. Ancak dijital rozetinizde depolanan verilerin başkaları tarafından yanlış bir şekilde kullanılması neredeyse imkânsızdır.

Başka bir deyişle, dijital rozetiniz ICF Unvanınızı hiç olmadığı kadar güvenli hale getirir.

Hem mevcut hem potansiyel danışanlar ve işverenler unvanınızın alınma tarihini, son kullanma tarihini ve unvanınızı kazanmak için neler yaptığınızı kolayca doğrulayabilir. Dijital rozetiniz, unvanınızın süresi dolduğunda açıkça “Süresi Dolmuş (Expired)” olarak işaretlenir.

SOSYAL MEDYA REHBERİ: DİJİTAL ROZET

ICF Unvanlarınızı kazanmak için çok çalıştınız. Saatlerce eğitim aldınız, koçluk deneyiminizi yıllara çıkardınız, bilgi ve performans değerlendirmelerine hazırlanıp bunları başarıyla geçtiniz. Dijital rozetlerle profesyonel başarılarınızı çevrimiçi ortamda doğrulayabilir ve güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

ICF, bu hizmeti tüm ICF Unvanlı Koçlara sunmak için Credly’nin Acclaim platformuyla birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyor.

Rozetiniz, ICF Unvanınızın dijital bir temsilidir ve koçluk hizmeti alan kişi ve kurumlara, işverenlerinize, iş arkadaşlarınıza ve arkadaşlarınıza şunları göstermenizi sağlar:

 • Unvanınızı aldığınız tarih ve unvanınızın son kullanma tarihi,
 • ICF Unvanınızı kazanmak için gösterdiğiniz yetkinlikler,
 • ICF Unvanınızı kazanmak için tamamlamanız gereken her adım,
 • ICF Unvanınızı korumak ve bir ICF Unvanlı Koç olarak amacınıza uygun kalmak için yaptığınız çalışmalarınız.

Dijital rozetler, profesyonel koçlukta küresel olarak en yüksek standardı temsil eden, ICF Unvanlı Koçların seçkin topluluğunun bir parçası olduğunuzu başkalarıyla paylaşmanızı kolaylaştırır.

Aşağıda, yeni dijital rozetinizi kabul etmenize ve çevrimiçi olarak paylaşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları, rehberlik ve kaynaklar bulacaksınız.

Başlarken: Yeni ICF Dijital Rozetinizi Kabul Etme      

ICF Unvanınızı gösteren dijital rozetinizi kullanmanın ve paylaşmanın ilk adımı, rozetinizi kabul etmektir. admin@youracclaim.com adresinden, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun vereceği bir rozeti almaya hak kazandığınızı bildiren bir e-posta alacaksınız.

Bu hizmet için herhangi bir ücret alınmaz. Rozeti kabul etmeniz tamamen isteğinize bağlıdır.

Credly-Acclaim’den davet e-postasını aldıktan sonra, e-postadaki “Rozeti kabul et” düğmesini tıklayın,

YourAcclaim web sitesinde bir hesap oluşturun ve rozetinizi kabul edin.

Credly-Acclaim sistemi aracılığıyla ilk defa dijital rozet alıyorsanız bir hesap oluşturmanız istenir.

Zaten aktif bir Credly-Acclaim hesabınız varsa rozetinizi talep etmek için hesabınızda oturum açmanız yeterlidir.

Credly-Acclaim hesabınızı oluşturup oturum açtıktan sonra beklemedeki dijital rozetinizi kabul edebilirsiniz.

Dijital Rozetinizi Paylaşma      

Rozetinizi kabul ettikten sonra, Credly-Acclaim sitesindeki “Rozeti Paylaş” ekranına yönlendirileceksiniz. Burada, bağlanmak istediğiniz sosyal medya platformlarını seçerek rozetinizi doğrudan Acclaim platformundan paylaşabilirsiniz.

 Dijital Rozetinizi LinkedIn Üzerinden Paylaşma      

Dijital rozetinizi LinkedIn’de paylaşmadan önce, paylaşımı kolaylaştırmak için LinkedIn hesabınıza Acclaim platformu üzerinden bağlanmanız gerekir.

Dijital rozet kazananların kullanabileceği iki LinkedIn paylaşım seçeneği vardır: ICF Unvanınızı gösteren dijital rozetinizi LinkedIn Haber Akışı aracılığıyla veya LinkedIn Profiliniz üzerinden paylaşabilirsiniz.

Rozetinizi LinkedIn Haber Akışı ile paylaşırken, ICF Unvanınızı gösteren dijital rozetiniz, tüm iş arkadaşlarınızın görmesi, doğrulaması, yorumlaması ve kutlaması için haber akışlarında görünecektir!

LinkedIn Haber Akışında paylaşım yaparken, rozetinizle birlikte gönderilecek mesajı isteğe bağlı olarak özelleştirebilirsiniz. Rozetinizle birlikte paylaşmak için kendi benzersiz mesajınızı oluşturun veya “Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından doğrulanmış başarımı görüntüleyin!” şeklinde hazır bir mesaj kullanabilirsiniz.

Dijital rozetinizi LinkedIn profilinizde paylaşırken, Unvanınızı LinkedIn Profilinize eklemek için Credly-Acclaim platformundaki kolay kopyala-yapıştır özelliğini kullanabilirsiniz.

ICF Unvanınızı LinkedIn Profilinize ekleyerek, bu profesyonel başarıyı LinkedIn kişisel profil sayfanızın kalıcı ve doğrulanabilir bir parçası haline getirmiş olursunuz. ICF Unvanınız, ICF resmi logosuyla LinkedIn Profilinizin Başarılar bölümünde görünür.

Dijital Rozetinizi Bağlantı Aracılığıyla Paylaşma

Rozetinizi diğer çevrimiçi alanlarda, dijital platformlarda veya iletişimde paylaşmak için bağlantıda kullanabilirsiniz. Acclaim profilinizden ICF Unvanınızı gösteren dijital rozetinizin URL bağlantısını kopyalayın ve rozetinizi paylaşmak istediğinizde paylaşım yapacağınız platforma yapıştırın!

Rozetinizin URL bağlantısını Acclaim platformundan kopyalayabilir ve e-posta veya metin yoluyla doğrudan başkalarına gönderebilir, e-posta imzalarında kullanılan rozet görselinizi açan bir bağlantı oluşturmak için kullanabilir veya URL’yi tek tıklamayla doğrulama işlemi için dijital özgeçmişinize ekleyebilirsiniz.

Dijital Rozetinizi bir Web Sitesine veya Bloga Ekleme

Ayrıca ICF Unvanınızı gösteren dijital rozetinizi profesyonel veya kurumsal web sitenize, blogunuza veya çevrimiçi varlığınız olan herhangi bir yere dahil etmek isteyebilirsiniz.

Rozetinizi herhangi bir web sitesi veya bloga eklemek için Acclaim profilinizde bulabileceğiniz özel kodu kopyalayıp web sitenize veya blogunuza yapıştırın.

Rozetinizi E-posta İmzanızda veya Basılı Materyallerde Kullanmak İçin İndirin      

ICF Unvanınızı gösteren dijital rozetinizi e-posta imzanızda, özgeçmiş veya kartvizit gibi basılı materyallerde ve diğer belgelerde kullanmak için dijital rozetinizi görsel hâlinde Acclaim platformundan indirebilirsiniz.

Rozet İndir özelliğindeki kayan ölçeği kullanarak indirmek istediğiniz görselin boyutunu ayarlayabilir, görseli ekleyeceğiniz belge için mükemmel hâle getirebilirsiniz.

ICF Unvanınızı gösteren dijital rozetinizi dijital bir belgede veya e-posta imzanızda bağlantı ekleyerek kullanmak için rozet görselinizi tercih ettiğiniz boyutta indirin ardından görselinizi açan bir bağlantı oluşturmak üzere rozet URL bağlantınızı kopyalayın.