by ICF Türkiye ICF Türkiye

ICF Türkiye ile TSKF (Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu)’nin birlikte yürüttüğü “2019-2020 Dönemi Kıvılcım Projesi”başlıyor !!!

Soroptimist Uluslararası (SI), 1921 yılında California / Amerika’da kurulmuş olup halen 126 ülkede 3.000’in üzerinde kulübü ve yaklaşık 90.000 üyesi vardır. Soroptimist ‘en iyiyi amaçlayan kız kardeşler’ demektir.

1948 yılında İstanbul’da ve 1951 yılında Ankara’da kurulan kulüplerin birleşmesi ile 1953 yılında TSKF- Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu kurulmuştur. TSKF “genç kızlar ve kadınların yaşamlarına olumlu katkı sağlamak” için faaliyette bulunan kamu yararına çalışan bir dernektir.

Kıvılcım Projesinde; ICF Türkiye koçları olarak burslu üniversite gençlerine, yaşamlarında destek sağlama amaçlı koçluk verilecektir. Kişilerin anlaşması halinde seanslara ücretli olarak devam etmek mümkün olacaktır.

Proje; 4 Bireysel Seans ve 2 Grup Çalışması şeklinde olacaktır. Proje 2 dönemden oluşmaktadır. Birinci dönemdeki Kıvılcım Projesi Kasım 2019’da başlayıp, Şubat 2020’de tamamlanacak, ikinci dönemdeki Kıvılcım Projesi de Şubat 2020’de başlayıp, Mayıs 2020’de tamamlanacaktır.

Koçlar için Proje Katılım Şartları;

I – Bireysel Koçlar:

Bireysel koçluk hizmeti verecek koçların;

  1.  Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) üyesi olması,
  2. 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olması,
  3. 50 saat koçluk deneyimli olması

II- Grup / Takım Koçları:

Grup Koçluğu hizmeti verecek koçların;

  1.  Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) üyesi olması,
  2. 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olması
  3. 18 saat takım koçluğu eğitimi almış olması,
  4. 20 saat grup koçluğu deneyimi olması
  5.  Projede görev alacak grup koçlarıyla oryantasyona katılması
  6.  Grup/Takım koçlukları, proje başında ve sonuna doğru olmak üzere 2 kez 1’er günlük workshoplar halinde İstanbul’da yapılacaktır.

Başvurularınızı  aşağıdaki formu doldurarak 11 Kasım 2019 tarihine kadar, Proje Liderimiz Serra İspahani adına kivilcim@icfturkey.org adresine iletebilirsiniz.

Hepinize burslu gençlerimizin geleceği için verdiğiniz emek, birlik beraberlik içinde yaratılan verimli çalışmalar için Proje ve Araştırma Kurulu olarak teşekkür eder, desteğinizi bekleriz.

Saygı ve sevgilerimizle,

ICF Türkiye, Projeler ve Araştırma Kurulu