by ICF Türkiye ICF Türkiye

ICF Türkiye ile TSKF (Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu)’nin birlikte “ilk kez” gerçekleştireceği ‘Kıvılcım Projesi’ başlıyor !!!

Soroptimist Uluslararası (SI), 1921 yılında California / Amerika’da kurulmuş olup halen 122 ülkede 3000’in üzerinde kulübü ve yaklaşık 75.000 üyesi vardır. Soroptimist ‘en iyiyi amaçlayan kız kardeşler’ demektir.

1948 yılında İstanbul’da ve 1951 yılında Ankara’da kurulan kulüplerin birleşmesi ile 1953 yılında TSKF- Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu kurulmuştur. TSKF “genç kızlar ve kadınların yaşamlarına olumlu katkı sağlamak” için faaliyette bulunan kamu yararına çalışan bir dernektir.

Kıvılcım Projesinde; ICF Türkiye koçları olarak burslu üniversite gençlerine, yaşamlarında destek sağlama amaçlı koçluk verilecektir. Kişilerin anlaşması halinde seanslara ücretli olarak devam etmek mümkün olacaktır.

Proje; 4 Bireysel Seans ve 2 Grup Çalışması şeklinde olacaktır. Proje 1 Şubat 2019’de başlayıp 30 Haziran 2019’da tamamlanacaktır.

Koçlar için Proje Katılım Şartları;

I – Bireysel Koçlar:

Bireysel koçluk hizmeti verecek koçların;

  1.    Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) üyesi olması,
  2.    Min. 90 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olması,
  3.     Min. 50 saat koçluk deneyimli olması

II- Grup / Takım Koçları:

Grup Koçluğu hizmeti verecek koçların;

  1.    Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) üyesi olması,
  2.    Min. 90 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olması
  3.     Min. 18 saat grup ve/veya takım koçluğu eğitimi almış olması,
  4.    Min. 20 saat grup ve/veya takım koçluğu deneyimi olması
  5.    Projede görev alacak grup koçlarıyla oryantasyona katılması
  6.      Grup/Takım koçlukları, proje başında ve sonuna doğru olmak üzere 2 kez 1’er günlük workshoplar halinde İstanbul’da yapılacaktır.

Başvurularınızı formu doldurarak 20 Ocak 2019 tarihine kadar, Proje Liderimiz Arzu Nur Altınbaşcan adına kivilcim@icfturkey.org adresine iletebilirsiniz.

Hepinize burslu gençlerimizin geleceği için verdiğiniz emek, birlik beraberlik içinde yaratılan verimli çalışmalar için Proje ve Araştırma Kurulu olarak teşekkür eder, desteğinizi bekleriz.