by ICF Türkiye ICF Türkiye

Değerli Üyelerimiz,

ICF Türkiye ile TSKF (Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu)’nin birlikte yürüttüğü “2019-2020 Dönemi Kıvılcım Projesi” 2. dönemi başlıyor!!!

Soroptimist Uluslararası (SI), 1921 yılında California / Amerika’da kurulmuş olup halen 126 ülkede 3.000’in üzerinde kulübü ve yaklaşık 90.000 üyesi vardır. Soroptimist ‘en iyiyi amaçlayan kız kardeşler’ demektir. 1948 yılında İstanbul’da ve 1951 yılında Ankara’da kurulan kulüplerin birleşmesi ile 1953 yılında TSKF- Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu kurulmuştur. TSKF “genç kızlar ve kadınların yaşamlarına olumlu katkı sağlamak” için faaliyette bulunan kamu yararına çalışan bir dernektir.

Kıvılcım Projesinde; ICF Türkiye koçları olarak burslu üniversite gençlerine, yaşamlarında destek sağlama amaçlı koçluk verilecektir. Projede belirlenen sürecin sonrasında kişilerin anlaşması halinde seanslara ücretli olarak devam etmek mümkün olacaktır.

Proje; 4 Bireysel Seans ve 2 tam gün süren Grup Çalışması şeklinde olacaktır.

Projemizin 2. Dönemi 22 Şubat 2020’de başlayıp, Mayıs 2020’de tamamlanacaktır.

Koçlar için Proje Katılım Şartları;

I – Bireysel Koçlar:

Bireysel koçluk hizmeti verecek koçların;

  1.  Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) üyesi olması,
  2. 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olması,
  3. 50 saat koçluk deneyimli olması

II- Grup / Takım Koçları:

Grup Koçluğu hizmeti verecek koçların;

  1.  Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) üyesi olması,
  2. 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olması,
  3. 20 saat grup koçluğu deneyimi olması,
  4.  Projede görev alacak grup koçlarıyla oryantasyona katılması,
  5.  Grup/Takım koçlukları, proje başında ve sonuna doğru olmak üzere 2 kez 1’er günlük workshoplar halinde İstanbul’da yapılacaktır.

Başvurularınızı aşağıdaki formu doldurarak 27 Ocak 2020 tarihine kadar, Proje Liderimiz Serra İspahani adına kivilcim@icfturkey.org adresine iletebilirsiniz.

Hepinize burslu gençlerimizin geleceği için verdiğiniz emek, birlik beraberlik içinde yaratılan verimli çalışmalar için Proje ve Araştırma Kurulu olarak teşekkür ediyor, desteğinizi heyecanla bekliyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle,

ICF Türkiye, Projeler ve Araştırma Kurulu