by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: SOMATİK KOÇLUK: İçimizdeki Engin Bilgelikle Buluşmak

Konuşmacılar: Gila Şeritçioğlu, M.A., MCC, REAT, CSC

Tarih : 20/10/2021

Saat : 18:30-20:00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Etkinlik açıklaması :

• Bir lider veya koç olarak etkinizin farkında mısınız?
• Hayatınızı, bedeninizin bilgeliğine ve mesajlarına acık yaşıyor musunuz?
• Merkezlenmiş bir prezans ile hayatta var olmak için ne’ye ihtiyacınız var?

Sahip olduğumuz, taşıdığımız beden şeklimiz, yaşadığımız hayatın ve olduğumuz kişinin bir göstergesidir. Başarılı, güçlü liderlik bedenden baslar. Bulunduğumuz ortamla nasıl ilişkiye girdiğimiz prezansımızla ilgili çok şey söyler, yansıtır. Bu sebeple kendimizi nasıl taşıdığımız, duruşumuz bedenimizdeki bilgelikle temasımız bizi etkileyen unsurlardır.

Bu buluşmada, somatik bilgeliği daha iyi ve yetkin koçlar, bireyler olarak nasıl kullanabileceğimizi deneyimleyerek öğreneceğiz tartışacağız. Bedenimizin bilgeliği ile ilgili farkındalığımızı arttırarak daha çevik olmanın, kaynaklarımız ve potansiyelimiz ile temasta olmanın formülünü keşfedeceğiz. Merkezimizden harekete geçerek gücümüz ve kaynaklarımız ile temasta olduğumuz bir prezans ile var olmanın 4 önemli koşulunu birlikte inceleyeceğiz.

Gila Şeritçioğlu, M.A., MCC, REAT, CSC

Dünya koçluk Federasyonu ICF’ten Master Koç akreditasyonu bulunan Gila, takımlarla ve kurumlarla çalıştığı gibi, profesyoneller ve bireylerle etkili sonuçlar ve değişim yaratmaya yönelik, üst düzey yönetici koçluğu, danışmanlık, fasilitatorluk ve eğitmenlik yapmaktadır. Kendi sirketi Increa Danışmanlık’ ta bireylerin kendi engin potansiyellerini keşfederek hayallerini, hedeflerini ve vizyonlarını gerçekleştirmeleri yolunda koçluk yapmaktadır. Bugün kendisi bireyler ve gruplarla yaklaşık 10.000 saatin üzerinde koçluk deneyimine sahiptir.

Kendisi Kids Özel İdeal Çocuk Eğitim Merkezi’ni kurarak 26 seneyi aşkın yöneticilik, eğitim danışmanlığı ve süpervizörlüğü yaparak çok sayıda eğitmen yetiştirmiş ve binlerce çocuğun eğitilmesinde etkin rol almıştır. Gila, Boğaziçi Üniversitesinde Psikoloji okumuş ve Eğitim alanında yüksek Lisansını tamamlamıştır. Amerika ve Israil’de Gestalt Terapisi, Gestalt Koçluğu, Grup ve Liderlik Yönetimi, yaratıcılık üzerine çeşitli eğitimler almıştır. Dünya Koçluk Federasyonu ICF’ten Master Certified Coach, (MCC) ve Strozzi Enstitüsünden Somatic Coaching eğitimini tamamlamış ve Certified Somatic Coach, (CSC) unvanlarına sahiptir. Kendisi Gestalt Center for Coaching Merkezi’nin kurucularından ve eğitmenlerindendir.

Aynı zamanda ‘Coming Back To Center’ workshop serisinin kurucularındandır. Toskana ve Güney Afrika’da doğada, aikidodan liderliğe uyarlanmış süreçler, atlar, mindfullness ve yaratıcı çalışmalarla harmanlanmış bu workshop serisi, etkili bir liderlik prezansına sahip olmanın formülünün uygulamalı olarak keşfedildiği etkili bir calışmadır. Gila aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Bilgi Üniversitesinde misafir eğitmen olarak görev yapmıştır. Son iki senedir, HEC Paris School of Management’ta Global Executive Coaching Programında da misafir eğitmen olarak görev almaktadır. Kendisi evli ve iki kız annesidir.