by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Ses ve Güven

Konuşmacılar: Ece Koroğlu, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı

Tarih : 02/06/2021

Saat : 18:30-20:00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

“Kendimizi ifade ettiğimiz en önemli unsur olan sesimizin doğru kullanımı, beden ve zihnimizdeki blokajların farkındalığı ve bunları en aza indirerek, sesimizi doğru kullanmak için yaratacağımız güvenli alanı oluşturmakla başlar. Bu güvenli alan sesimiz ile birlikte tüm yaşam alanımıza ve çevremize yansır.”

Not: Webinara katılacakların rahat kıyafetler giymeleri ve rahat hareket edebilecekleri bir ortamdan katılım sağlamaları yapılacak uygulamalar açısından önemlidir.

Ece Koroğlu kimdir?

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. 2011 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne sanatları Fakültesi oyunculuk bölümünden, bölüm birinciliği ile mezun oldu. Tiyatro eğitiminin yanı sıra gerek yurtdışı gerekse yurtiçinde ses, oyunculuk,  hareket ve beden üzerine atölye çalışmalarına ve kurslara katıldı. Commedia Dell’arte, Meyerhold ve Biomekanik , Grotowski ve modern tiyatro akımları, Linklater methodu, Butoh bunlardan bazılarıdır. Aynı zamanda yoga eğitmenidir.  İstanbul Devlet Tiyatrosunda sanatçı olarak görev yapmaktadır.