by ICF Türkiye ICF Türkiye

Toplumların eğitime ve eğitmenlere olan ihtiyacının değerini bilerek, öğretmenlerin gelişimine katkıda bulunmak adına ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı)’ nın değerli eğitmenlerinin emeklerini Koçlukla zenginleştirmek adına sizleri yeniden bu güzel amacın bir parçası olmaya davet ediyoruz.

2020-2021 yılında da ÖRAV eğitmenlerinin hayatlarında koçluk ile fark yaratmak ve “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.” değerli sözünü destekleyerek topluma iz bırakmak, hedefindeyiz.

Bu hedefle çıktığımız yolda siz değerli koçlarımızın katkı ve katılımları ile 2020 yılında ICF Türkiye olarak ödül aldığımız portfolyo da yer alan üç projeden biri olan ÖRAV projemiz, bizleri bu yolda daha bir heves ve keyifle ilerlemek için cesaretlendirdi. Bugüne kadar yapılan Örav projelerimizde gönüllerini ortaya koyarak bizimle olan tüm koçlarımıza, bu ödüle verdikleri katkı için bir kez daha teşekkürler.

Proje Kapsamı

  • Bu dönem projenin Ocak 2021 de başlamasını Haziran 2021 de sonlanmasını hedefliyoruz.
  • Bu süreçte proje katılımcısı ÖRAV en fazla 3 yıl deneyimli, devlet okulunda görev yapan öğretmenlerine, ICF üyesi koçlar tarafından 4 adet ücretsiz koçluk seansı hizmeti verilecektir. Süreç sonunda koç ve koçluk alan kişilerin raporlaması beklenmekte böylece her bir koçluk sürecinin proje kapsamında tamamlanması hedeflenmektedir. 4 Seans sonunda koç ve koçluk alan kişi süreci devam ettirmek isterlerse aralarında anlaşarak ilerleyebilirler.
  • Projeye katılmak isteyen üyelerimizden oluşacak gönüllü koç başvuruları ÖRAV katılımcı öğretmenleri ile eşleştirilecektir.
  • Katılan gönüllü koçların maksimum 3 öğretmene hizmet vererek projeye katkı sağlamaları söz konusudur. Başvuru formunda birlikte çalışmak istediğiniz kişi sayısı taleplerinizi bu doğrultuda değerlendirilecektir.

Katılım Kriterleri

  • ICF Türkiye aktif üyesi olmak,
  • En az 60 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olmak,
  • En az 50 saat koçluk deneyimine sahip olmak.

* Proje tanıtım toplantısına katılmak,

* Eğitim ve deneyim belgelerini sunmaya hazır olmak,

Yeni yılın ilk projesinde hepinize verdiğiniz emek ve birlikte ortaya çıkardığımız güzel işler için teşekkür ederiz.

Proje Sorumlusu: Seda Zabıtçı, İzmir