by ICF Türkiye ICF Türkiye

Tarih : 25/11/2020

Saat : 18.30-20:00

Katılımcı kapasitesi: 500 kişi (Zoom)

Katılım Ücretsizdir

25 Kasım’da beş öğretmenimiz Bengü Boyacıoğlu, Burhan Bayrak, Seda Altay, Sema Deniz Yıldırım, Zehra Kasap ve Hürriyet Gazetesi Servis Müdürü ve eğitim yazarı Nuran Çakmakçı ile buluşuyoruz.

Kayıt için toplantı linki :

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

BENGÜ BOYACIOĞLU

1969 KONYA doğumlu olan Bengü Boyacıoğlu, ilk ve orta okul eğitimlerini babasının memuriyeti nedeniyle yurdumuzun çeşitli il ve ilçelerde tamamlamıştır. 1986 yılında Beşiktaş Atatürk Lisesinden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünde öğrenimini tamamlayan Boyacıoğlu, daha sonra Trakya üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalında yüksek lisansını yapmış ve bu fakültede 2 yıl araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Daha sonra yine Edirne’de özel bir okulda 15 yıl biyoloji öğretmeni olarak çalışmıştır. Öğretmenlik, hayat boyu öğrenciliktir, mottosuyla arayış içindeyken ADLER Central Europe koçluk programları ile tanışmış ve oradan koçluk sertifikalarını almıştır. 2016’da başlayan KOÇLUK yolculuğunda, yine ADLER koçluk programının içeriği olan PRACTİCUM u tamamlayarak ATC unvanı almıştır. Öğrenme sevdalısı bir öğrenci olarak ayrıca ERICKSON NLP PRACTITIONER eğitimini ve TRANSAKSİYONEL ANALİZ ENSTİTÜSÜNDEN Temel ve ileri seviye eğitimlerini tamamlamıştır.  Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi olan Boyacıoğlu evli ve bir erkek evlat sahibidir.

BURHAN BAYRAK

1966 yılında Giresun/Piraziz’de doğdum. Piraziz Şerefli Köyü İlkokulu, Piraziz Bozat Ortaokulu, Giresun Ticaret Meslek Lisesi, 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Yüksekokulu’ndan sonra 1989 yılında Ağrı/Diyadin/Yanıkçukur Gedik Mezrası İlkokulu’da 27 Şubat 1989 günü birleştirilmiş sınıf öğretmeni ve müdür yetkili öğretmen unvanlarıyla göreve başladım. Müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı, okul müdürlükleri, halk eğitimi merkezi müdürlüğü yaptım. Giresun Dereli ve Piraziz ilçelerinde ilçe milli eğitim müdürlükleri yaptım. Giresun Milli Eğitim Müdürlüğünde ve İstanbul Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürlükleri yaptım. Açık Öğretim Fakültesi İlköğretim Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirdim. Giresun Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi, Teftişi, Ekonomisi ve Yönetimi alanında yüksek lisans çalışmasını tamamladım. Birçok sivil toplum kuruluşunda değişik pozisyonlarda katkı vermeye çalışıyorum.

Halen İstanbul Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmaktayım.

SEDA ALTAY

Seda ALTAY, 1983 doğumlu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılında Çukurova Üniversitesi sınıf öğretmenliği alanında tezli yüksek lisansını tamamladı. Halen Hacettepe Üniversitesi İlköğretim alanında doktora eğitimine devam etmekte, doktora tezini araştırmaya dayalı fen eğitimi üzerine yazmaktadır. 17 yıldır dezavantajlı çocukların eğitim gördüğü farklı devlet okullarında sınıf öğretmeni olarak çalışıyor. Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV)’nda kısmi zamanlı eğitmen olarak, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)’nda çeşitli projelere ve çalışmalara gönüllü eğitmen olarak destek veriyor. Origami (kağıt katlama sanatı) kendisinin 13 yıldır tutkuyla yaptığı hobisidir. Origamiyi farklı derslerinde bir araç olarak çeşitli projeler yapmış ve yaptığı projeleri yurt içinde çeşitli etkinliklerde sunmuştur. Bugüne kadar çocuklara, yetişkinlere ve farklı meslek gruplarına origami öğrettiği 50’den fazla atölye yürütmüştür. Kağıt sanatları konusunda gelişim yolculuğuna pandemi döneminde İsrail ve ABD’den ünlü sanatçılardan aldığı pop up sanatı, kağıt kuklalar, pop up sanatı dersleri ile devam etmiştir. Pandemi döneminde yurt dışından çok sayıda online origami atölyesine katılmış, Nijerye’da gerçekleşen bir etkinlikte de atölye yürütmüştür. 2006 yılında 26 ülkeden fen bilimleri öğretmeninin katıldığı Londra Quenn Mary Üniversitesi’nde gerçekleşen Avrupa Bilim Festivali’nde “Nesli Tehlikede Olan Hayvan Dostlarımız Sınıfımızda” projesini sunmuştur. Çocuk kitapları incelemek, kitap okumak, doğayı keşfetme etkinlikleri diğer hobileridir.

SEMA DENİZ YILDIRIM

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi bölümünde (1994) tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı unvanını almıştır. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Eğitim sektöründe önce öğretmen sonra yöneticilik statüsünde uzun yıllardır çalışmaktadır.

2013 yılında başladığı Profesyonel Yaşam ve İlişki Koçluğu eğitimlerini; ICF lisanslı Sola Unitas Coach Academy’den almıştır.

Sema’nın  yolculuğunun önemli duraklarından biri olan Koçluk, onun kendi hayatını adadığı alanlarda nasıl daha verimli ve üretken olabileceğini anlamasını sağlamıştır.

Kültürü, dini, dili, ırkı ne olursa olsun önce “İnsan” a ve özellikle “Kadına ve Çocuğa” dair ne varsa büyük merak ve ilgi duymaktadır. Bu merak ve ilgi, toplumsal-bireysel ilişkilerde ve sistemlerde Kadın ve Çocuk yaşamını güçlendiren ve engelleyen faktörler üzerine çalışmasını sağlamıştır.

2006 yılından beri; hayatına katılan yazma serüveni ile şiirler, hikayeler, makaleler ve romanlarla hayata karşı yeni bir bakış açısına ve kendini ifade etmenin farklı yollarına sahip olmuştur. Yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır.

Koçluk yolculuğuna; Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi çatısı altında bireysel koçluk seansları vererek devam etmekte, ayrıca “Aileler ve Okullar iyileştirildiğinde çocuklar için dünyanın daha güzel kılınabileceği” inancıyla pek çok dergi, internet sitesi, sosyal medya hesaplarında ve semadeniz.net sitesinde çok okunan yazılar yazmaya devam etmektedir.

ZEHRA KASAP

1974 yılında İzmir’in Urla ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini aynı şehirde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencisi olarak İstanbul’a geldi. Aynı üniversitede 1995 yılında tamamladığı yüksek lisans programının ardından eğitim yöneticisi olarak başladığı çalışma hayatı yirmi altı yıldır katıldığı ulusal ve uluslararası eğitim programları ve deneyimlerle zenginleşerek devam ediyor. Aynı zamanda ICF tarafından akredite ACC koçtur. Kişisel ve mesleki gelişimin birbirini beslediğine olan inancıyla, öğrenme ve öğrendiklerini paylaşma tutkusu her dönemde yaşamının merkezinde aldığı yeri korumuştur. Pek çok gönüllü projede aktif rol ve sorumluluk almıştır. İnsana dair olan her şeyi, okumayı, yazmayı, gezmeyi, doğayı ve özellikle çocukları hayatının vazgeçilmezleri olarak ifade eder. Çocuk yaşlarda günlüğüne yazdıklarıyla başlayan yazma denemeleri ilerleyen yıllarda yerini farklı türde yazılara ve paylaşımlara bırakmıştır. Bir kız çocuk annesidir ve bunun hayatındaki en müthiş deneyim olduğu görüşündedir.

NURAN ÇAKMAKÇI

1990’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Çalışma hayatına 1989’da Hürriyet Gazetesi’nde başladı. 1993’de Star Televizyonu’nda ve daha sonra NTV’de eğitim ve yaşam editörlüğü yaptı. 1997’de Hürriyet Gazetesi’ne geri dönerek uzman eğitim muhabirliği yaptı. Halen Hürriyet Gazetesi Servis Müdürü ve eğitim yazarı. Bugüne kadar 30’a yakın kuruluştan başarı ödülü alan Çakmakçı, aynı zamanda hurriyetegitim.com’u yönetiyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve sürekli basın kartı sahibi olan Çakmakçı evli ve bir çocuk annesi