Bir Koç ile Görüşmenin Faydaları

Profesyonel Koçluk insanın hayatında birçok harika fayda yaratır; örneğin kişinin hayatındaki zorluklara farklı ve yeni açılardan bakmasını sağlar, karar verme becerilerini geliştirir, kişiler arası ilişkilerde etkinlik sağlar ve güveni arttırır. Sadece bununla kalmıyor; koçluk almaya başlayıp devam edenlerin hayatında verimlilik, yaşam ve işten memnuniyet ve ilgili hedeflere ulaşılması gibi konularda belirgin bir gelişme gözlenmiştir.

Artan Üretkenlik

Profesyonel koçluk kişinin potansiyelini en üst düzeye çıkarır ve dolayısıyla gizli üretkenlik kaynaklarının kilidini açar.

Görsel

İş performansında artış  |  Yönetim becerilerinde gelişme  |  Zaman yönetminde iyileşme  |  Takım çalışmasında verimlilik

Olumlu insanlar

Organizasyonel talepleri karşılamak için zor ortamlarda çalışanlarda kendine güveni oluşturmak kritik önem taşıyor.

Yatırımın getirisi

Koçluk, ölçülebilir sonuçlara odaklanarak ilerlemeye odaklanır. Şirketlerin büyük çoğunluğu (% 86) en azından yatırımlarını geri aldıklarını söylüyor.

blank

Memnun Müşteriler

Hemen hemen tüm şirketler ve bir koç ile görüşen kişiler aldıkları hizmetten memnun olduklarını belirtmiştir.

blank

Koçluğun faydaları hakkında daha fazla bilgi, vaka incelemeleri ve sektör raporları da dahil olmak üzere ICF Araştırma Portalı’nda bulunabilir.

Kaynak: ICF Global Koçluk Müşteri Çalışması ICF tarafından yaptırılmış ancak PricewaterhouseCoopers tarafından bağımsız bir şekilde yürütülmüştür.