by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Dönüştüren Koçluk Hikayeleri #17 – Kurumsal Koçluk, Bireysel Hayat Formülü ve Performans Gelişimi

Konuşmacı: Dr. Mete Konuralp, tesa Bant Ülke Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi

Moderatör:
Yunus Emre Şentürk, ICF Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı
Beyza Erdem Balcı, PCC – ICF Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Tarih : 13 Nisan 2022

Saat : 18.00 – 19.00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Mete Konuralp, 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü ve devamında İstanbul Üniversitesi İşletme Master programını Üretim Yönetimi alanında 1993 yılında tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında Arçelik firmasında mühendis olarak başlayan Konuralp, satışa geçiş için farklı bir eğitim arayış çerçevesinde Amerika’ya gitmiş ve California Santa Barbara Üniversitesinde Uluslararası İşletme sertifika programını tamamlamıştır. Kariyerine son 25 yıldır devam ettiği Alman kökenli tesa Bant firmasında devam eden Konuralp hâlihazırda Ülke Müdürü olarak görev yapmaktadır. Konuralp, 2009’dan beri Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi Yüksek Lisans bölümünde Değişim ve Satış Yönetimi ile Dijital Strateji seçmeli derslerini vermektedir. 2014 yılında aynı okulda Yönetim ve Organizasyon bölümünde Doktora çalışmasına başlamış ve 2021 de İnovasyon alanında yaptığı tez çalışmasını tamamlayıp mezun olmuştur. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesinde de Değişim Yönetimi seçmeli dersini vermiştir.

Hayat boyu öğrenme felsefesine sahip biri olan Konuralp, çalışma hayatı boyunca, London Business School, Harvard Business School, MIT ve Colombia Business School gibi seçkin eğitim kurumlarından strateji, dijital dönüşüm, inovasyon, değişim ve dijital pazarlama gibi konularda geliştirici eğitimler almıştır. Kendisi, uzun yıllar motor sporları ile uğraşmış ve Karting, Formula 3, Honda Cup ve Catharam Cup (2008 Türkiye şampiyonu) gibi kategorilerde dereceler almıştır. Özel yaşamında aktif sporla uğraşmanın dışında, Formula 1 seyretmek, Drone uçurmak ve Astrolojiyle ilgilenmek gibi hobileri bulunmaktadır.

Bu etkinliğimizde kendi yaşantısında koçluğun etkilerinden ve tesa Bant bünyesindeki koçluk faaliyetlerinin sonuçlarından bahsedecek olan Konuralp, değişim, dönüşüm ve gelişimi bireysel olarak etkinleştirmek ve uygulamak için neler yapılabileceğine değinecek. Konuğumuz aynı zamanda kişinin iş yaşantısındaki performansının, kendi karakteri, yöneticisinin karakteri ve şirketin faaliyet alanı gibi faktörlere ek olarak, kişinin ve yöneticisinin eğitim geçmişi, duyguları, motivasyonu, beklentilerinden olduğu kadar şirketin vizyonu, stratejik hedefleri ve dış dünyaya uyum hızı gibi etmenlere göre de değişiklik gösterdiğini “Bireysel Hayat Formülü” kavramı üzerinden anlatacak. Siz de kendi hayat formülünüze ilişkin derinlemesine bir fikir edinmek ve kurumsal hayatta bu formülün nasıl ele alınabileceğine dair iç görüler edinmek istiyorsanız bu akşam 18:00’da bize katılın.