by baris baris

Webinar konusu : KOÇLUKTA SÜPERVİZYON İÇİMİZDEKİ YANSIMALAR

Konuşmacılar : Dilek Yıldırım, MCC/MP

Tarih : 24/06/2020

Saat : 18.30 – 20:00

Katılımcı kapasitesi: 500 kişidir.

Katılım Ücretsizdir

CCEU: 1,5 ( CORE COMPETENCY )

KOÇLUKTA SÜPERVİZYON
İÇİMİZDEKİ YANSIMALAR 

 

Koçlukta Süpervizyonun ne olduğunu, etkilerini ve mesleğimiz için önemini ; sistemik farkındalık ile koçların ve koçluk desteği alanların, koçluk hizmetinin kalitesini  güvence altına almak için süpervizyonu nasıl kullanabileceklerini konuşacağız.

 

Dilek YILDIRIM, MCC, MP

Yönetici ve Takım Koçu, Koç Süpervizörü, Mentor, “Biri Beni Dinliyor” kitabının yazarı,  Eternal Coaching & Mentoring Academy Eğitim Direktörü

Dilek 2004 yılından itibaren sürdürmekte olduğu koçluk çalışmalarında 7.500 saat üzerinde koçluk deneyimi ile bir çok uluslar arası firma ve holdinge koçluk, mentorluk  ve takım koçluğu  alanlarında özel tasarlanmış hizmetler vermektedir.

Unilever, GSK, FritoLay’de uzun yıllar boyunca gerçekleştirmiş olduğu yöneticilik rollerinden elde etmiş olduğu deneyimlerden yöneticilerin üstlendikleri rol ile birlikte karşı karşıya kaldıkları zorlukları, endişeleri, baskıları tanımakta ve koçluğa olan tutkusu ile daha iyiye ulaşmaları ve kendi geleceklerini şekillendirmeleri için yöneticilere, kurumlara  destek olmaktadır.

Ülkemizde koçluk mesleğinin en üst kalitede ve etik standartlardan sürdürülmesi için aktif olarak çalışan ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Türkiye’nin kurucu üyesi ve 2007 yılı başkanıdır, aynı zamanda EMCC Türkiye bünyesinde Süpervizyon Grup Lideri olarak koçlukta kalitenin sürdürülmesi hedefi ile çalışmaktadır.

Dilek , aynı zamanda Eternal Coaching & Mentoring Academy kurucu ortağı olup kendilerine özgü Eternal Felsefesini ve 5C®  modelini geliştirmiştir.

“Biri Beni Dinliyor – Yaşanmış Koçluk Hikayeleri” adlı kitabı özgün bir yayın olarak Kasım 2012‘de Optimist Kitap tarafından yayınlanmıştır.  Bu kitaptaki gerçek koçluk hikayeleri ile koçluğun daha iyi anlaşılmasını hedeflemektedir.

Dilek’in yaşam amacı, bireylerin özgün kimliklerine sahip çıkarak kendi hikayelerini  yaratma gücü olduğunu fark etmelerine ve öz liderlik göstermelerine destek olmaktır.

CCEU :  1,5  ( CORE COMPETENCY )

CCEU’nun temini için webinara girişte kullandığınız mail adresinizin, ICF Türkiye üyesi olarak kayıtlı mail adresinizle aynı olması gerekmektedir.

CCEU’lara ait sertifikalar webinarı takip eden 3 iş günü içinde sisteme yüklenmektedir.