Bir koç arıyorsanız, aramanızın ICF ile başlaması gerekir. Unvanlı koçlarımız sıkı eğitim ve tecrübe gereklilikleri yerine getirmiş ve meslekte standardı belirleyen koçluk yeterliliklerinin kapsamlı bir şekilde anlaşıldığını göstermişlerdir. Ayrıca, ICF’nin koçluk hizmeti alan müşteriyi koruma ve ona hizmet etme misyonunun bir parçası olarak etik kurallara uymak konusunda son derece özenlidirler.

ICF Unvanına sahip bir koç seçmek, sektördeki en iyilerle çalıştığınızdan emin olmanızı sağlar. Bir ICF Unvanına sahip olmak, bir koçun profesyonel mükemmelliğe olan bağlılığının açık bir işaretidir.
Aramaya ICF Üye koçlarına ulaşabileceğiniz, ücretsiz bir veri tabanı olan “Bir Koç Bul” ile başlayın. www.icfturkey.org/uyelik/uyeler

Yönetici Koçları, Yaşam Vizyonu ve Geliştirme Koçları, Liderlik Koçları, İlişki Koçları ve Kariyer Koçları dahil olmak üzere birçok farklı türde koç vardır. Bireyler kendi kişisel veya mesleki gelişimlerini ilerletmek için bir koçla iş birliği yapmayı seçebilirler. Birçok kuruluş, iş hedeflerini ve amaçlarını ilerletmek için profesyonel koçları kullanır.

KURUMSAL BİR KOÇ BULUN

Kuruluşunuzda Anlamlı Değişiklik Sağlayın

Artan sayıda kuruluş, her seviyedeki çalışanlarına becerilerini geliştirme, değerlerini arttırma ve onlara mesleki hedeflerine ulaşma fırsatı sunan bir koçluk kültürü inşa etmenin değerini biliyor.

Koçluğa yatırım yapmak paranızın karşılığını verir: Koçluk, organizasyonunuzun kültürünü bir komuta ve kontrol liderlik tarzından uzaklaşarak iş birliği ve yaratıcılığa kaydırabilir. Güçlü koçluk kültürüne sahip kuruluşlar, çalışanlarının %61’inin, koçluk kültürü güçlü olmayan kuruluşların %53’üne kıyasla oldukça yüksek iş bağlılığı olduğunu bildirmektedir. Güçlü koçluk kültürüne sahip kuruluşlar, sektördeki emsallerine göre ortalamanın üzerinde bir gelir artışı olduğunu da bildirmiştir. *

Güçlü koçluk kültürüne sahip olan kuruluşlar, dış koçluk uygulayıcıları, iç koçluk uygulayıcıları ve koçluk becerilerini kullanan yöneticiler / liderler için titiz mesleki standartlara bağlıdır. ICF, profesyonel koçluk uygulayıcıları için dünyaca tanınmış, bağımsız bir sertifikalandırma programı sunmaktadır. ICF onaylı üye koçların hizmetlerini arayarak kuruluşunuzun koçluk girişimini doğru yerden başlatın. ICF’nin organizasyonunuzun koçluk yolculuğu için doğru ortakları bulmanıza yardımcı olmasına izin verin.

* Kaynak: Milenyum Liderleriyle Bir Koçluk Kültürü Oluşturmak (2017)

BİREYSEL BİR KOÇ BULUN

Potansiyelinizi ortaya çıkarmanın anahtarı.

Hepimizin ulaşmak istediğimiz hedefleri, üstesinden gelmek için uğraştığımız zorluklar, yol haritasına ihtiyaç duyan fikirler ve kendimizi sıkışmış hissettiğimiz zamanlar vardır. Bir ICF koçu ile iş birliği yapmak potansiyelinizi ortaya çıkarabilir ve sizi kişisel ve profesyonel olarak gelişeceğiniz bir yola sokabilir.

Bir koçla ortaklık yapmış olanlar, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli olumlu etkiler bildirmektedir. *

 • Gelişmiş iletişim
 • Artan özsaygı / özgüven
 • Artan verimlilik
 • Optimize edilmiş performans
 • İyileştirilmiş iş / yaşam dengesi

* Kaynak: 2017 ICF Küresel Tüketici Bilinci Çalışması

ICF UNVANLI KOÇLARI FARKLI KILAN NEDİR?

Herkes kendini koç olarak adlandırabilir. ICF unvanlı Koçlar, sıkı eğitim görmüş ve tecrübe gereklilikleri karşılayan ve meslekte standardı belirleyen koçluk yeterliliklerinin kapsamlı bir şekilde anlaşıldığını gösteren profesyonel koçlardır.

ICF aracılığıyla unvanların elde edilmesi, bir koçun koçluk becerileri konusunda dürüstlük, anlayış ve ustalık ve müşterilere adanmışlık taahhüdünü gösterir.

 

Sertifikalı bir koçla iş birliği yapan müşterilerin %93’ü
bu deneyimden memnun olduğunu belirtti.

blank

 

Koçu unvan sahibi olmayan müşterilerin %81’i
bu deneyimden memnun olduğunu belirtti.

Neden ICF Unvanlı Koç tercih etmeliyim?

ICF Unvan programının misyonu:

 • Koçluk alan kişileri korumak ve hizmet etmek,
 • Ölçümleyebilmek, kaliteyi garantileyebilmek,
 • Sürekli gelişimi teşvik etmek, ilham vermektir.

ICF Unvanlı bir koç zorlu eğitim programını tamamlamış, belirlenen ihtiyaçları deneyimlemiş ve koçluk konusunda kendini sürekli daha da mükemmelleştirmek yoluna bağlı kişidir.

ICF Unvanı hangi koç ile çalışacağınız noktasında son derece önemlidir. ICF Unvanlı koç şu anlama gelmektedir:

 • ICF Temel Yetkinlikleri ve Etik Kuralları’na uygun şekilde programlanmış profesyonel kuruluşlardan eğitim almıştır.
 • ICF tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde koçluk becerileri göstermektedir.
 • ICF etik kural ve standartlarına uymak durumundadır.