by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Koçluk Hakkında Her Şey

Konuşmacı: Demet Uyar / Nuray Akmeriç, PCC

Moderatörler: Rana Aylanç, ACC / Feyza Ramazanoğlu, ACC

Tarih: 5/01/2021

Saat: 18:30-20:00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Demet UYAR, Özel İzmir Amerikan Lisesi mezunudur. Ardından Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. University of London, İngiltere’de Örgütsel Davranış alanında Yüksek Lisans yaptı. Bankacılık, turizm, teknoloji, dış ticaret, sanayi, medya ve ilaç sektörlerinde satış, pazarlama ve finans alanlarında çalıştı.

1997 yılında Navitas’ı kurdu. 2004 senesinde Türkiye’nin ilk uluslararası koçluk okulunu başlattı. Koçluğun Türkiye’deki öncülerinden biri olarak 2002 senesinden beri yöneticilere koçluk yapmanın yanı sıra Koçluk ve Mentorluk, Duygusal Zeka, Yılmazlık, Karar Verme, Pozitif Psikoloji ve Liderlik alanlarında eğitimler vermektedir. 2021’de yayınlanan “Koçluk Hakkında Her Şey” kitabınının yazarı, 2010’da yayınlanan “Yönetimde Koçluk Yaklaşımı”nın eş yazarıdır. 2009’da ICF’ten onay alan Türkiye’nin ilk koçluk programı olan “Gelişimsel Keşif Koçluğu” modelinin yaratıcısıdır. Kurumlarda Pozitif Sorgu, Kültür Dönüşümü, Pozitif Çalışan Deneyimi ve Çalışan Bağlılığını yükseltme ve kurumsal esenlik (well-being) konularında danışmanlık yapmaktadır.

Demet Uyar, ICF – International Coaching Federation Türkiye’nin kurucu üyesi, EMCC – European Mentoring and Coaching Council Türkiye’nin Başkanı ve OGAD – Otizm Güçlü Aile Derneği’nin kurucusudur.

2001 yılından beri koçluk yapan Türkiye’nin ilk yönetici koçu ve eğitmenlerinden birisi olan Demet Uyar, rehber niteliğindeki Koçluk Hakkında Her Şey kitabında tüm birikimini okuyucularına sunuyor. İster profesyonel, ister kurum içi koç veya mentor olun, ister gönüllü koçluk yapan bir birey, ister yönetici, lider, eğitimci ya da İnsan Kaynakları profesyoneli; bu kitapta mutlaka size ışık tutacak bilgileri ve rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemleri bulacaksınız. Hem koçluk, mentorluk ve liderlik becerilerinizi geliştirebilecek, hem de alet çantanızı zenginleştirecek araçlarla tanışacaksınız.

Demet Uyar tarafından bu kitabın tüm geliri kurucusu olduğu Otizm Güçlü Aile Derneği’ne (OGAD) bağışlanmıştır.