by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Koçluk Algısı : Ah bir Coach’um olsaydı.

Konuşmacılar:  Dr. Zerrin Başer MCC  –   Elif Dağdeviren – Hikaye yaratıcısı / Film yapımcısı  / Yazar

Tarih : 03/02/2021

Saat : 18.30-20:00

Katılımcı kapasitesi: 500 kişi (Zoom)

Katılım Ücretsizdir

Kayıt : Aşağıdaki butona tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Elif Dağdeviren

Hikaye yaratıcısı / Film yapımcısı  / Yazar  

Aktüel dergisinde muhabir olarak başladığı gazeteciliğe, Cosmopolitan dergisinin Genel Yayın Yönetmeni ve ardından Hürriyet Kelebek ekinin yayın yönetmeni olarak devam etti. Aktüel, Hürriyet, Akşam, Sabah, Yeni Yüzyıl, Marie Claire gibi çeşitli dergi ve gazetelerde röportajlar ve köşe yazarlığı yaptı. ATV, Star TV, Cine5, Türkmax gibi kanallarda kendi programını hazırladı ve sundu. TRT, Türkmax, SkyTürk gibi kanallarda aralarında “Heberler”in de olduğu TV programları yaptı. Oscar aday adayı olan “Dondurmam Gaymak” dahil önemli filmlerin yapımcısı.

Türkiye’nin ilk internet içerik sitelerinden olan netbul.com’un iki kurucu ortağından biri oldu, ilk .com satışını gerçekleştirdi.

Çeşitli üniversite ve eğitim kurumlarında gazetecilik, röportaj teknikleri, yapımcılık, iletişim dersleri verdi. Uluslararası Antalya Film Festivali eski direktörü. 4500 kişilik İstanbul Arena Konser Merkezinin kurucu ortağı ve eski yönetim kurulu başkanı.

TÜRSAK Vakfı Başkanı. Anatolity Sürdürülebilir Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı. Tüm bu deneyimlerini buluşturduğu içerik, danışmanlık ve yapımcılık şirketi ED.GE’in kurucusu ve başkanı. Zaya Video Dergi kurucusu. Hikaye anlatıcısı. Hala yazıyor.

TED Ankara Koleji. Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümü mezunu.

 

 

Dr.Zerrin Başer  – MCC

Denge Merkezi Danışmanlık

Erickson Coaching International

 Dr. Başer Robert Kolej ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine ardından Türkiye’nin ilk Aile Hekimliği uzmanı olarak kariyerine başlamış ve Dünya Bankası destekli Sağlık Reformları Projesine  Aile Hekimliği Sistemini kurmak, Avrupa Birliği finansmanlı HIV//AIDS’in önlenmesi ile ilgili projeleri yönetmek,  Washington D.C. The Futures Group International’ın Türkiye Müdürü olarak ve Dünya Sağlık Örgütüne danışmanlık yaparak devam etmiştir.

İNSAN’a olan merakının susuzluk gibi dinmemesi sonucu insan gelişimini, psikolojisini, beyin gelişimini, insana dair felsefeleri ve daha pek çok konuyu araştırma yolculuğunun bir aşamasında  2004 yılında Denge Merkezi şirketini kurmuştur. Dr. Zerrin Başer, yaklaşık 30 yıldır bireysel ve kurumsal gelişim alanında çalışmakta, birikim ve deneyimlerini paylaşmaktadır. Temmuz 2008’den itibaren Kanada Merkezli Erickson Coaching International’ın Türkiye temsilcilsi, uluslararası eğitmeni ve Danışma Kurulu üyesidir.  ICF MCC olarak yönetsel, takım ve ilişki koçlukları ile organizasyonların organik gelişim süreçlerine eşlik edecek niş projeler çalışmalarının eğitimler dışı odak alanındadır.

İki hekim arkadaşı ile birlikte yazdığı Yeni İnsan isimli kitabı vardır. Evlidir. Ankara, İstanbul ve Bodrum’da yaşamaktadır.