by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Koçluğa Dair Global Buluşmalar #4 – Süpervizyon Nedir?

Konuşmacı: Jasna Knez, ICF Slovenya Başkan Yardımcısı, MCC, ESIA Supervisor, EIA Kıdemli Koç ve Mentor, ITCA Takım Koçu

Moderatör:
Esra Miller, PCC – ICF Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi
Sibel Erol, ACC – ICF Türkiye Üye İlişkileri ve Eğitim Kurulu Üyesi

Tarih : 05 Ekim 2022

Saat : 19.00 – 20.00

Kontenjan: Kontenjan 500 kişidir. Katılım herkese açık ve ücretsizdir.

CCEU kredisi: Kaynak Gelişimi kategorisinde 1 CCEU değerindedir.

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Süpervizyon; biz koçlar için her bir  koçluk görüşmesinde koçun varlığı ve olma halinin gücünü deneyimlediğimiz, yansıtma becerisini yoğun bir şekilde geliştirdiğimiz, birbirimizden öğrenme fırsatını yakaladığımız bir alandır.

Koçluk sürecinin karmaşık işleyişini düşündüğümüzde koçun zaman zaman kendi içinde ve etrafında neler olup bittiğinin farkında olmaya ihtiyaç duyabileceğini biliyoruz. İşte tam da bu noktada, süpervizyon uygulaması, mesleğimizi en iyi şekilde icra etmemiz adına koça ve koçluk alana taptaze bir bakış açısı sağlar. Değerli konuğumuzun bu alandaki tecrübelerinden damıttığı bilgileri dinlerken koçluk yolculuğunuzda zenginleşeceğinizi umuyoruz.

Jasna Knez Hakkında

ICF Slovenya Bölümünün kurucusu ve Başkan Yardımcısı olan Jasna Knez, ICF’ten MCC unvanlı, EMCC’den EIA unvanlı kıdemli bir koç ve mentordür. Liderlik ve sistemik gelişim uzmanı olan Knez, aynı zamanda ITCA Takım Koçu ve ESIA koç süpervizörüdür.
Uzmanlık alanları arasında yönetici ve takım Koçluğu, mentorluk, koç süpervizyonu ve fasilitasyon bulunan konuğumuz, bireyleri, ekipleri ve organizasyonların başarılı gelişimleri konusunda tutkuyla çalışmaktadır.

İlaç, finans, sigorta hizmetleri, bilişim, lojistik, medya, petrol ve gaz gibi çeşitli sektörlerden firmalarla çalışan Jasna Knez aynı zamanda farklı eğitim kurumları, start-up’lar ve STK’larla da iş birliği yapmaktadır.

İletişim mükemmelliği, liderlik ve değişim yönetimi, takım geliştirme, kültür değişimi ve stratejik dönüşümler, esneklik, koçluk becerileri ve denetim alanlarında hizmetlerini sunan konuğumuz, EMCC koç süpervizörü ve EIA değerlendiricisi olarak SAN Supervision Adria Network’ün aktif bir üyesidir.

Eğitmen, mentor ve süpervizör kimlikleriyle konuğumuz Jasna Knez, yeni nesil koçların koçluk zihniyetlerini geliştirmek, koçluk kapasitelerini ve olgunluklarını beslemek ve öğrenmelerini desteklemek için ICF ve EMCC tarafından akredite edilmiş çeşitli programlarda görev üstlenmektedir.