by ICF Türkiye ICF Türkiye

Webinar konusu : Koçluğa Dair Buluşmalar #8 – Koçluğun Geleceği

Konuşmacı: Dr. Umut Kısa, MCC

Tarih : 16/03/2021

Saat : 19.00 – 20:00

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Koçluk alanı her zaman olduğundan daha hızlı büyüyor ve bu büyüme koçların önemini artırırken yetkinliklerin de gelişimini gerektiriyor. Zamanın ruhuna uygun gelişimin sağlanması koçların en önemli görevlerinden biri gibi görünüyor. Yeni dijital çağın dönüştürmeye başladığı koçluk sektörü de tüm mesleklerde olduğu gibi buna en çok uyanların en çok değer yaratacağı bir meydan okuma eğiliminin sinyallerini veriyor.

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Akabinde Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Umut Kısa, MCC Hakkında

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisansını “Yönetim ve Organizasyon” alanında doktorasını ise İletişim Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. Paul Ekman Group ve Manchester Metropolitan University ortaklığında Diploma in Behavioral Analysis and Investigative Interviewing programının mezunudur. Çalışma hayatını Koç Finansal Hizmetler, Deloitte ve Alstom gibi şirketlerde sürdürmüş olan Umut Kısa, bir Sabancı Şirketi olan Akçansa’da İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Paul Ekman tarafından geliştirilen Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies – ESaC) ve Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility – ETaC), Yüz Tanımlama Sistemi (Facial Action Coding System – FACS), Psychophysiology, Interview and Interrogation Technics eğitimlerini tamamlayarak Paul Ekman tarafından “Uluslararası Eğitmen” statüsünde onaylanmıştır.

Sola Unitas Akademi, Sola Unitas Yayınları, Sola Kidz, Sander Yayınları, Koala Kitap, İzotomi, CE Project, Kitapkoala.com gibi markaların kurucusu ve yöneticisidir. İkisi İngilizce olmak üzere gelişim, edebiyat ve çocuk kitapları alanında 10 farklı kitabı 4 çeviri kitabı bulunmaktadır.