by ICF Türkiye ICF Türkiye

Webinar konusu : Koçluk ve Psikoterapi arasında “ince” görünen “kalın” çizgi.

Konuşmacı : Bozkurt Cendey / PCC           

Tarih : 07/10/2020

Saat : 18.30 – 20.00

Ülkemizde hala tam olarak anlaşılamamış olan koçluk mesleği çoğu zaman terapi ile karıştırılabiliyor. Buna belki koçlar olarak zaman zaman biz de sebep oluyoruz. Durum böyle olunca mesleğimizin itibarı ve doğru bilinir olması da engelleniyor.

Bozkurt Cendey yapmış olduğu bir araştırma üzerinden koçluk mesleği ve psikoterapi arasındaki sınırların belirlenmesi hakkında konuşacak

Kayıt linki : Etkinliğimiz üyelerimize özel olup kayıt etkinlik başladığı saatte kapanacaktır.

Bozkurt Cendey / PCC

Önce insan, sonra baba, koç, arkadaş, eğitmen, eş, mentor, neyzen, sırdaş, besteci, konuşmacı, müzisyen. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi ‘sinden mezun oldu. Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı ve Kent Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisanslarını tamamladı.

ADLER’in temel ve ileri seviye koçluk eğitimlerini bitirdi, ACPC unvanını aldı. Ayrıca ORSC Organizasyon ve Sistem Koçluğu eğitimi ile ERICKSON Yüksek Performanslı Takım Koçluğu ve NLP Master Practitioner eğitimlerini tamamladı.

Koç Grubunda 20 yıl, kurucusu olduğu Jules Verne firmasında 7 yıl, Bosphorus International Schools eğitim kurumunda 3 yıl ve OYAK grubunda 10 yıl olmak üzere, kurumsal iş hayatında 40 yıl çalıştı. Satış, pazarlama, yönetim, etkinlik, turizm, organizasyon, iletişim ve eğitim gibi alanlarda deneyim kazandı.

Bir müzik aşığı olan Cendey, Ney enstrümanına olan ilgisiyle birlikte Tasavvuf ve Türk Müziği çalışmaları yaptı. Yaratıcı, meraklı ve araştırmacı yönü müziğin diğer alanlarına da yönelmesine sebep oldu. Boston Berklee College of Music’den orkestrasyon, film/tv müziği yapımcılığı ve kayıt teknikleri programlarını tamamladı. Birmingham DJ Academy’de elektronik müzik yapımı üzerine eğitim aldı.

Bozkurt Cendey, yönetici koçluğu yapmakta ve kurumsal eğitimlerle takım koçluğu ve ilham veren konuşmalar gibi kurumları yakından ilgilendiren alanlarda hizmet vermektedir. Vakit bulduğu sürece film müzikleri ve orkestrasyon çalışmalarını da keyifle sürdürmektedir.