by ICF Türkiye ICF Türkiye

Üyelere Özel İçerik

İçeriği görüntülemek için giriş yapınız

Webinar konusu : Değişimi idare etmeyin, Değişime liderlik edin!

Konuşmacılar :Duygu Alptekin Gürsu , MCC, ACPC  Global Liderlik, Yönetici ve Takım Koçu, ICF Mentor Koçu, Konuşmacı, İçimdeki Lider kitabının yazarı

Tarih :11/06/2020

Saat : 18.30 – 20.00

Katılımcı kapasitesi: 100 kişidir.

İçinden geçtiğimiz bu zorlu zamanlarda kurumlarda değişime liderlik etmenin yollarını, becerilerini ve liderleri koçluk yaklaşımı ile nasıl destekleyebileceğimizi konuşacağız.

DUYGU ALPTEKİN GÜRSU HAKKINDA

Sayın Gürsu Robert Kolej’deki eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Unilever’de başladığı mesleki kariyerini the Coca-Cola Company’de sürdürdü. 12 yıl boyunca, Türkiye başta olmak üzere şirketin Doğu Avrupa’dan Hindistan’a uzanan Avrasya Grubu’nda yerel ve uluslararası üst düzey pazarlama yöneticiliği yaptı.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (MCC) ile Adler International Learning’in (ACPC) Türkiye’deki ilk sertifikalı koçlarından biri olan Duygu Alptekin Gürsu, İngiltere, Belçika, İspanya, Türkiye ve Amerika’da Liderlik koçluğu, Yönetici Koçluğu, Organizasyon, Sistem ve İlişki Koçluğu, NLP, Sistemik Takım Koçluğu ve Gestalt Uygulayıcılığı üzerine eğitimler aldı. Kendi çalışmaları dışında, Financial Times ve Forbes tarafından dünyanın en saygın liderlik gelişimi ve koçluk şirketleri arasında sayılan Center for Creative Leadership ve Coach Source bünyesinde uluslararası üst düzey yöneticilere Liderlik ve Takım Koçluğu yapmaktadır.

Alptekin Gürsu 2016 yılında Hindistan’da yapılan Dünya Koçluk Kongresinde Global Liderlik Koçluğu Ödülünü aldı, 2018 yılında da EMCC-Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi Liderlik Koçluğu ödülüne aday gösterildi.

“İçimdeki Lider” adlı kitabı 2019’da Mediacat Yayıncılık tarafından yayınlandı.

2009-2016 yılları arasında öğretim görevlisi olarak çalıştığı Bilgi Üniversitesi MBA programında Uygulamalı Liderlik dersini verdi. Evli ve bir çocuk annesidir.