by ICF Türkiye ICF Türkiye

Etkinlik Adı: Kahkahanın İyileştirici Gücü
Konuşmacı: İpek Ateşalp, ACC
Kahkaha Yogası Master Trainer
Format: Webinar
Tarih: 08 Nisan 2020
Saat: 18:30 – 20:00
Katılım: Ücretsiz
Kontenjan: 500 Kişi

“Gülmek hayatın ağırlığını üzerimizden kaldırır.”

“Mutlu olduğumuz için gülmüyoruz; güldüğümüz için mutlu hissediyoruz.”

Zorlukları birlikte aşmanın öneminin farkındayız.

İnsan olduğumuzu hatırlamak ve birbirimize bir gülümseme kadar yakın olma ihtiyacımızın da.

Ve bu yüzden içinde bulunduğumuz dönemin hepimize getirdiği en büyük sorumluluğun, duygu durumlarımızı kontrol etmek ve dayanıklılığımızı artırmak olduğuna inanıyoruz.

Bu doğrultuda ICF Türkiye Çarşamba seminerlerinin üçüncüsünde sizleri, stresle baş etme yöntemlerinden Kahkaha Yogası ile tanıştırmak istedik.

“Dünyaya kahkaha ile barış ve mutluluk yaymak” misyonu ile başlayan kahkaha hareketi tüm dünyada 110  ülkede binlerce kahkaha kulübü ile bir çığ gibi büyürken, bizler de bu misyonun bir parçası olarak, bu etkinliğimizde Kahkaha Yogası Master Trainer ve Kahkaha Elçisi İpek Ateşalp’i ağırlıyoruz.

Aynı zamanda bir eğitmen ve profesyonel Koç olan İpek Ateşalp, Kahkaha Yogasını şöyle tanımlıyor;

“Gülmek hayatın ağırlığını üzerimizden kaldırır.”

“Mutlu olduğumuz için gülmüyoruz; güldüğümüz için mutlu hissediyoruz.”
Zor durumlarla başa çıkma becerilerimize bir yenisini katmak ve alet çantamıza kaygı ve endişe yönetimi ile ilgili bir enstrüman daha eklemek, hayatın içindeki yaşam enerjimizi aktive etmek için 8 Nisan akşamı 18.30 ‘da webinarda bir araya gelmek dileğiyle…

En içten sevgi ve saygılarımızla,

Eğitmen İpek Ateşalp kimdir?

İpek Ateşalp danışmanlık (finans, yatırım, eğitim) ve bankacılık alanlarındaki iş tecrübesi ve yöneticilik yetkinliklerini; koçluk ve kahkaha yogası liderliği ile harmanlamıştır. Uzmanlık alanı stres yönetimi, duygusal zeka, iletişim becerileri, güvenli davranış, sunum teknikleri, eğiticinin eğitimi, motivasyon, koçluk ve kahkaha yogasıdır.

ICF (uluslararası koçluk kurumu) tarafından verilmiş akredite koç unvanına (ACC) sahiptir. Geçmiş deneyimi ve yetkinliği sebebiyle odak olarak “yönetici ve kariyer koçluğu” yapmaktadır.

Laughter Yoga International University’de kahkaha yogasının kâşifi Dr. Madan Kataria tarafından Kahkaha Yogası Master Trainer (uzman eğitmen) olarak yetiştirilmiş ve Türkiye’nin “Kahkaha Elçisi” unvanıyla onurlandırılmıştır.

Kurucusu olduğu “Kahkaha Okulu” markası ile gerek kurumsal şirketlerde gerek sosyal sorumluluk projelerinde stresleri azaltmak; motivasyon ve enerjiyi yükseltmek, takım ruhunu pekiştirmek, performansı artırmaya yönelik kahkaha yogası etkinlikleri düzenlemektedir. Kurumsal firmaların yanı sıra görme engelli yetişkin ve çocuklarla, işitme engelli çocuklarla, kanser hastalarıyla, ergen mahkûmlarla, huzur evi sakinleriyle, üniversite öğrencileriyle, küçük çocuklarla kahkaha yogasını tecrübe etmiştir.

Bire bir kahkaha koçluğu yapmakta, yeni kahkaha liderleri/eğitmenleri yetiştirmekte ve kurucusu olduğu İstanbul Kahkaha Kulübünü yürütmektedir.