by baris baris

Konu: Kadın Liderliği Gelişimi ve Cam Tavan Paradoksu
Konuşmacı: Duygu Alptekin Gürsu, MCC, ACPC, CTPC; Global Liderlik ve Takım Koçu
Tarih: 08 Mart 2022
Saat: 12.00 – 13.30
Kontenjan: 500
Etkinlik Zoom Meeting formatında gerçekleştirilecektir, ücretsizdir ve herkese açıktır.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için düzenlediğimiz etkinlikte dört koçluk derneği bir araya geliyoruz. Birlikte yapacağımız kutlamanın ardından Kadın Liderliği Gelişimi ve Cam Tavan Paradoksu seminerinde Duygu Alptekin Gürsu, MCC liderliğinde iş dünyasında kadın liderlerin artan önemi, cam tavanı kaldırmak için kadın liderliğini destekleyecek bileşenler ve yöntemleri konuşacağız.

12.00-12.10
Açılış ve Dernek Başkanlarının Kutlama Mesajları

12.10-13.10
Kadın Liderliği Gelişimi ve Cam Tavan Paradoksu

  • Kadın liderlerin şirketlere ve günümüz dünyasına etkisi
  • Kadın liderliği ve cam tavan paradoksu
  • Kadın liderliği gelişimini destekleyecek bileşenler; motivasyon, öz- yeterlilik ve destek
  • Şirketlerin ve kurumsal koçların kadın liderleri destekleme yolları; iç görü, uygulama ve fikirler

13.10-13.20
Anket Çalışması

13.20-13.30
Soru-Cevap

DUYGU ALPTEKİN GÜRSU, MCC, ACPC, CTPC
GLOBAL LİDERLİK, YÖNETİCİ VE TAKIM KOÇU

Robert Kolej’deki eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Unilever’de başladığı mesleki kariyerini the Coca-Cola Company’de sürdürdü. 12 yıl boyunca, Türkiye başta olmak üzere şirketin Doğu Avrupa’dan Hindistan’a uzanan Avrasya Grubu’nda yerel ve uluslararası üst düzey pazarlama yöneticiliği yaptı.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (MCC) ile Adler International Learning’in (ACPC) Türkiye’deki ilk sertifikalı koçlarından biri olan Duygu Alptekin Gürsu, İngiltere, Belçika, İspanya, Türkiye ve Amerika’da Liderlik Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Organizasyon, Sistem ve İlişki Koçluğu, NLP, Sistemik Takım Koçluğu, Pozitif Psikoloji ve Gestalt Uygulayıcılığı üzerine eğitimler aldı. En son Team Coaching International A.B.D.’den ileri düzey uygulama eğitimini alarak Takım Performansı Koçu (CTPC) ünvanını kazandı. Kendisi halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans Programı ile akademik çalışmalarına devam etmektedir.

2012’den beri Financial Times ve Forbes tarafından dünyanın en saygın yönetici eğitimi ve koçluk şirketleri arasında sayılan Center for Creative Leadership ve Coach Source’un Türkiye’deki ilk yetkili koçlarından biri olarak 40 ülkede Liderlik ve Takım Koçluğu çalışmaları yaptı. 2020 itibariyle ise global eğitim ve koçluk projelerine Coach Source, Westwood International ve Excilience ile devam etmektedir.

2010-2016 yılları arasında Bilgi Üniversitesi MBA programında Pazarlama İletişimi ve Uygulamalı Liderlik derslerini verdi.

Alptekin Gürsu 2016 yılında Hindistan’da yapılan Dünya Koçluk Kongresinde Global Liderlik Koçluğu Ödülüne layık görüldü, 2018 yılında da EMCC-Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi Liderlik Koçluğu ödülüne aday gösterildi.

2019’da Mediacat Yayıncılık tarafından yayınlanan “İçimdeki Lider” adlı kitabı 2020-21 Platin Dergisi İş Kitapları Yılın En İyi Yönetim ve Liderlik Kitabı ödülüne aday gösterildi.

Evli ve bir çocuk annesidir. Şarkı söylemek, yoga, basketbol, seyahat etmek ve tiyatro ilgi alanlarıdır.