by ICF Türkiye ICF Türkiye

ICF TÜRKİYE KOÇLUK GELİŞİM ATÖLYELERİ #1

Konu: Duyguların içindeki bilgeliğe ulaşmak: Koçlukta Duygu Çalışmalarının Gücü

Konuşmacı: Dost Can Deniz – MBA, MCC

Moderatör: Esra Miller – PCC, ICF Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Tarih : 04/01/2023

Saat : 19:00 – 22:00

CCEU Kredisi: Kaynak Gelişimi kategorisinde 3 CCEU değerindedir.

Format: Zoom Toplantı

Kontenjan:500 kişidir. Katılım herkese açıktır.

Ücret: ICF Türkiye üyelerine ücretsiz, üye olmayanlar için 450 TL’dir. Üye olmayıp katılmak isteyenlerin ödemelerini en geç 04 Ocak 2023 saat 17.00’a kadar EFT olarak aşağıdaki hesaba yapmaları gerekmektedir. 

Hesap adı: Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği
IBAN: TR50 0006 2000 3910 0006 2905 47
Garanti Bankası Ataşehir Şubesi 391-6290547

Kayıt: Aşağıdaki butona tıklayarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. Kaydınız üyelik ya da ödeme durumunuz kontrol edildikten sonra kayıt yaptırdığınız e-posta adresine katılım linki ulaşacaktır.

Şunları öğrenebilmenin etkisi birer koç ve birer gelişim yolcusu olarak nasıl olurdu acaba?

  • Hislerin, duyguların ve bedenimizdeki duyumların dilini ve içerdikleri mesajları anlayabilsek,
  • Bir konuda ne hissettiğimizi daha net bir biçimde fark edebilsek ve anlamlandırabilsek,
  • Bazen çok kuvvetli bir biçimde ortaya çıkan bu duyguların esiri olmak veya onlara karşı kendimizi kapatmak yerine onlarla daha doğrudan ve farkındalıkla ilişki kurmanın yollarını bulabilsek,
  • Takılıp kaldığımız, ilerleyemediğimiz veya kararsız kaldığımız durumlarda bizi bu sıkışıklıktan kurtararak anlayışa götürecek bedensel ve duygusal farkındalık yolları bulabilsek,
  • Bizi neyin mutlu ettiği, neyin heyecanlandırdığı, neyin sıktığı, neyin üzdüğü, vb. hakkında daha doğrudan bilgiye ve bu hislerin içindeki bilgeliğe ulaşabilsek…

Birer koç olarak danışanlarımızın bunları yapabilmesine destek olabilsek, ilerlemelerine nasıl bir katkısı olurdu acaba?
ICF Türkiye Koçluk Gelişim Atölyesi serisinin bu ilk oturumunda hem kendimiz hem de müşterilerimiz için işte bu sorulara ve yanıtlarına odaklanacak, duygu ve hislerle farkındalıkla, beden odaklı bir şekilde çalışmak için teknikler öğreneceğiz.

Bu atölyede:

  • Çoğu zaman birbirine karıştırılan ve duygusal zekanın gerçekten geliştirilebilmesi için ayrı ayrı fark edilmeleri kritik olan duygu, his ve duyular arasındaki farkları ve bunları tanımayı öğreneceğiz.
  • Bu gibi bedenimizde, kalbimizde ve zihnimizde ortaya çıkan olgularla nasıl doğrudan çalışabileceğimizi, nasıl adım adım bu duygulara ve hislere açılıp içlerindeki bilgeliğe ulaşabileceğimizi öğreneceğiz.
  • Direndiğimiz duygu ve hislerin bizleri nasıl kitli kıldığını araştıracak, direnci nasıl gevşetebileceğimizi ve kalbimizi bu duygu ve hislere nasıl açabileceğimizi uygulamalı olarak çalışacağız.

Bu eğitimde teorik ve kavramsal bilgilerin yanında hemen kullanabileceğiniz pratik yöntemler sunmaya, bunları eğitim içinde size deneyimletmeye, ve küçük gruplar halinde pratik yapmanızı sağlamaya odaklanacağız.

Dost Can Deniz Hakkında

Dost Can Deniz, Uluslararası Koçlar Federasyonu ICF’ten Master Certified Coach sertifikasyonunu alan Türkiye’deki ilk koçtur. Gestalt Center for Coaching liderleri ve kurucularından olan Dost, 20 yılı aşan ve 10,000 saate yaklaşan deneyimi ile Türkiye’nin en deneyimli koçlarındandır. Dost özellikle tepe yönetici koçluğu, tepe yönetim takımlarına koçluk, lider gelişimi, adaptif değişim ve liderlik ile kişisel ve kurumsal farkındalık alanlarında uzmanlaşmıştır. Kariyerini profesyonel koçluk yönüne doğru çevirmeden önce Dost Deniz çeşitli bankalarda yönetici olarak çalışmıştır. Dost Deniz’in ilk kitabı “Cesur Sorular” Kasım 2003’te yayınlanmış, bugüne kadar 14 baskı yapmış ve koçluk alanında en çok satan kitaplar arasına girmiştir. Kişisel blogunda ve çeşitli dergilerdeki köşelerinde yöneticilik ve yaşamla ilgili yazılar yazmaktadır. Uzun bir süredir meditasyon, Uzak Doğu savaş sanatları ve Qi Gong ve Dharma alanında çalışan Dost, bu alanlarda eğitmenlik yapmaktadır.