by ICF Türkiye ICF Türkiye

ICF Türkiye ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliğinde, gelecek nesillere anlamlı bir dokunuş :

“Her Çocuk İçin, Ben”

“Her Çocuk için, Ben” koçluk projesiyle, aktif ICF Türkiye üyesi koçları UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin İstanbul ve İzmir’de her şart altında sahada çalışan “Yüz Yüze” ekiplerine gönüllü grup koçluk desteği verecek.

Proje, ekiplerin gelecek nesiller için daha iyi sonuçlar üretmelerine, motivasyon kazanmalarına ve yargılayan zihniyetten öğrenen zihniyete geçmelerine aracılık ederek, şefkatli/empatik iletişime yönelmelerine destek olmayı, etki alanlarına odaklanmalarını, duygusal dayanıklılıklarının artırılmasını, güçlü yönlerini fark ederek farkındalıklarının artmasını hedefliyor.

Proje kapsamında UNICEF Türkiye Milli Komitesi “Yüz Yüze” ekiplerinden yaklaşık 70 genç öğrenci, ICF Türkiye Üyesi koçlardan 4 seans grup koçluk hizmeti alacaktır.

Projede yer alacak koçların;

  • ICF Türkiye aktif üyesi olması,
  • ACC, PCC veya MCC seviyesinde geçerli ICF unvanına sahip olması,
  • En az 16 saat grup ve/veya takım koçluğu eğitimi almış olmak,
  • En az 25 saat grup ve/veya takım koçluğu deneyimine sahip olmak,
  • En az 5 sene profesyonel iş deneyimi olması beklenmektedir.
  • Eğitim ve deneyim belgelerini sunmaya hazır olması gerekmektedir.

Koçluk görüşmeleri dijital platform ve /veya telefon üzerinden yürütülecektir. Proje ile ilgili düzenlenecek tanıtım, açılış ve kapanış toplantıları tarihleri koçlarımızla paylaşılacak olup, yapılandırılmış koçluk süreçlerinin de aktarılacak olması sebebiyle katılım gereklidir.

Başvurularda talebin yüksek olması halinde önceliklendirme başvuru tarihi ve takım koçluğu tecrübesine göre yapılacaktır.

Sizler de “Yüz yüze” ekiplerinde yer alarak sahada her şart altında bağış toplayan üniversite öğrencisi gençlerimizin, çocuklar için daha iyi sonuçlar üretmelerine katkıda bulunmak amacıyla duygusal dayanıklılıklarını güçlendirerek ve güçlü yönlerini fark ederek, destekçiler ile iletişim kurarken farkındalıklarının artırılmasına destek olarak hayatlarında bir iz bırakma fırsatını yakalamak isterseniz; “Her Çocuk İçin, Ben” projesinde gönüllü grup koçu olmak için, 30 Kasım 2022, Çarşamba Saat 18:00’e kadar, aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.

Sorularınız için hercocukicinben@icfturkey.org adresine mesaj gönderebilirsiniz.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi hakkında detaylı bilgiye https://www.unicefturk.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Proje Liderleri: Özge Saygün & Beril Esendal