by ICF Türkiye ICF Türkiye

Değerli ICF Türkiye Üyeleri,

ICF Türkiye olarak, Angikad Girişimci İş Kadınları Derneği ile, “Girişimcilik Yolculuğunda Koçlarla El Ele Projesi” adını verdiğimiz sponsorlu koçluk projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Aralık 2022’de başlaması ve Haziran 2023’te tamamlanması planlanan 6 aylık projede, ICF Türkiye Koçları, Angikad Girişimci İş Kadınları Derneği üyesi iş kadınları veya işletmelerinde çalışan üst düzey yöneticilerine kişi başına 6 seans ücretli “Yönetici Koçluğu” hizmeti verirken, buna paralel olarak Angikad bursiyerlerine kişi başına 6 seans ücretsiz “Öğrenci Koçluğu” hizmeti verecektir.

Angikad Girişimci İş Kadınları Derneği, kadınların iş dünyasındaki statülerini sağlamlaştırmak ve ülke ekonomisine katkılarını artırmak amacıyla kadın girişimciliğini desteklemek, kadın girişimcilere yürütmekte oldukları faaliyetlerde destek olmak ve kadının ekonomik ve sosyal alanda gelişimine katkı sağlamak ilkeleriyle 2007 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Tarım, ekonomi, turizm, reklamcılık, sanayi ve dış ticaret, hizmet, basın-yayın-tasarım, sağlık hizmetleri, sigortacılık, danışmanlık, telekomünikasyon, teknoloji, enerji, inşaat, hukuk, peyzaj mimarisi gibi hemen her sektörde faaliyet gösteren güçlü üye profiline sahip ANGİKAD, kuruluş tarihinden bu yana yerel, ulusal ve uluslararası birçok kurum ve kuruluş ile bağlantılı olarak ulusal ve uluslararası çalışmalar ve projeler yürütmektedir.

Üye sayısı 130’u aşan Angikad ayrıca, hayata geçirilen projelerle, bursiyer öğrencilerine sadece maddi değil, aynı zamanda onların kişisel gelişimlerini, sosyal iletişim ağlarını ve vizyonlarını arttıracak birçok etkinliğin mimarı olmayı misyon olarak benimseyerek, kız öğrencilerin eğitimine burs ve mentorluk desteği sağlamaktadır.

Koçlar için Projeye Katılım Şartları:

  • ICF Türkiye aktif üyesi olması,
  • 60 saat ICF akredite koçluk eğitimini tamamlamış olması,
  • Minimum 200 saat koçluk deneyimine sahip olması,
  • Minimum 10 yıl kurumsal iş deneyimine sahip olması,
  • ICF Türkiye Proje ve Araştırmalar Kurulu’nun düzenleyeceği projeye ilişkin toplantılara katılması.
  • Eğitim ve deneyim belgelerini samimiyetle sunmaya hazır olması.

ICF Türkiye üyesi koçlarımızı, bu proje ile girişimci iş kadınları ve girişimci adayları ile yol arkadaşı olmaya davet ediyoruz.

Projede yer almak için 12/12/2022 tarihine kadar, aşağıdaki linkte yer alan formu doldurmanızı rica ediyoruz.

Başvuru linki:

Sorularınız için angikad@icfturkey.org  adresine mesaj gönderebilirsiniz.

Proje Lideri: Feyzan Ökmen, PCC / Uğur Eroğul