by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu : Giderek Dijitalleşen Dünya’da Koçluk

Konuşmacılar: Özlem Sarıoğlu, PCC / Profesyonel Koç – Dani Benreytan / Tasarımcı

Tarih : 24/03/2021

Saat : 18:30-20:30

Katılım: Etkinlik ücretsizdir.

Kontenjan: 500

Aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

Dijitalleşme Endüstri 4.0’la birlikte zaten gündemimizdeyken, pandemi bu süreci hızlandırıp, hayatımızın kaçınılmaz bir parçası haline getirdi. Bu trend, koçluğa olan ihtiyacı artırdığı gibi, koçluğu da dijitalleştirdi. Bu oturumda, 2011’de Türkiye’de kurulmuş ve 2018’den beri global arenada da faaliyet gösteren SparkUs Dijital Koçluk Platformu’nun kurucu ortakları Özlem Sarıoğlu (Profesyonel Koç, PCC) ve Dani Benreytan (Tasarımcı) aşağıdaki başlıklarda deneyimlerini paylaşacaklar:
• Pandemi ve Dijitalleşme Trendi
• Koçluk bu resme nasıl oturuyor?
• Koçluk nasıl dijitalleşiyor?
• “Dijital koçluk” ne demek?
• Dijital koçluğun SWOT analizi
• Kurumlarda ne gibi uygulamalar var?

Dani Benreytan
SparkUs.com’un kurucu ve yönetici ortaklarından Dani Benreytan, geleneksel yüz yüze koçluk hizmetinin, oyunlaştırılmış dijital koçluk platformuna dönüşümünü tasarladı. Sparkus’ın kullanıcı deneyimi tasarımı sayesinde hem koçluk hizmetini yaygınlaştırmak hem de maliyetleri %80’e varan oranlarda düşürmek mümkün oldu. Dani, halen Sparkus’un kurumsal iş geliştirme, tasarım ve yazılım geliştirme süreçlerinden sorumlu.
Domus Akademi’den tasarım masterı bulunan Dani, SparkUs öncesinde orta ölçekli firmalara Tasarım Yönetimi danışmanlığı vererek kurumların markalarını yeniden oluşturma, inovasyon ve tasarım etkinliklerini gelecek vizyonları ile buluşturma yönünde hizmet sağladı.
Halen vizyoner girişimcilere ve profesyonellere tasarımcı düşünce (“Design Thinking”) yöntemi ile tasarım yönetimi ve inovasyon stratejisi oluşturma ve uygulama konularında destek oluyor. TAG Heuer Uluslararası Tasarım Yarışması da dahil olmak üzere çeşitli tasarım ödülleri bulunan Dani, hizmet ve kavramsal tasarım alanlarında çalışmaktan heyecan duyuyor.

Özlem Sarıoğlu, PCC
Profesyonel hayatına PwC’de uluslararası vergi danışmanı olarak başladı. 2007 yılında profesyonel koçluğa geçiş yaparak, liderler, takımlar ve organizasyonların gelişimi için çalışmaya başladı.
Kurucusu olduğu Dünya’nın ilk dijital koçluk platformu SparkUs, World Economic Forum’a davet edilen ilk 400 startup’dan biri oldu. SparkUs aynı zamanda Paris’te yapılan Unleash HRTech Dünya Konferansında Learning & Development alanında 1 numaralı startup ve tüm HRTech startupları içinde 3üncü seçildi.
Özlem’in, koçluk bakış açısını takımlara, organizasyonlara ve dünya meselelerine uyarladığı “World Voices” isimli bir kitabı bulunuyor. Halen Forbes Coaches Council’in bir üyesi olan Özlem Sarıoğlu, 2019 yılında ICF’in dünya genelinde koçluğu geleceğe taşıyacak 6 genç liderinden biri olarak Young Leader Award ile ödüllendirildi.