by ICF Türkiye ICF Türkiye

ICF-TEGV Gelişim Merdiveni Projesi 2017

Toplumların eğitime ve eğitmenlere olan ihtiyacının değerini bilerek; ihtiyacı olan çocuklarımıza eğitim desteği sağlayan TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı)’ nın değerli eğitmenlerinin emeklerini Koçlukla zenginleştirmek adına sizleri yeniden bu güzel amacın bir parçası olmaya davet ediyoruz.

2016 yılında ilk fazını gerçekleştirdiğimiz; 2017 için tasarladığımız iki fazın, ilk fazını tamamladığımız “Gelişim Merdiveni” Projemizin ikinci fazını Kasım ayında başlatıyoruz. TEGV eğitmenlerinin hayatlarında koçluk ile fark yaratmak ve ” Bir çocuk güler, tüm dünya güler! ” misyonumuzu destekleyerek topluma iz bırakma hedefindeyiz.

Proje Kapsamı

  • Proje katılımcısı TEGV Eğitmenlerine, 3 ay süresince,  ICF üyesi koçlar tarafından, 1 tanışma / uyum seansı + 6 adet ücretsiz koçluk seansı hizmeti verilecektir.
  • Projeye katılmak isteyen üyelerimizden oluşacak koçluk havuzu TEGV katılımcılarına iletilecek ve her danışan maksimum iki koç ile tanışma / uyum görüşmesinden sonra (ilk görüşmede uyum sağlanıyorsa ikinci görüşme olmayacak şekilde),  çalışmak istediği koçu seçebilecektir.
  • Katılan gönüllü koçların, maksimum 3 danışana hizmet vererek projeye katkı sağlamaları söz konusudur.

Katılım Kriterleri

  • ICF Türkiye üyesi olmak,
  • En az 100 saat ICF onaylı koçluk eğitimi almış olmak,
  • En az 100 saat koçluk deneyimine sahip olmak.

Hepinize çocuklarımızın geleceği için verdiğiniz emek ve birlikte ortaya çıkardığımız güzel işler için teşekkür ederiz.

Başvurularınızı 6 Kasım 2017 tarihine kadar projemizin lideri Sevgili Elif Demir Uğur’a demir_elif@yahoo.com ekteki formu ileterek bildirebilirsiniz.