by ICF Türkiye ICF Türkiye

Konu: Ergenlikte Karar Verme Sürecinde Aile Desteği – İç Anadolu Bölge Toplantısı

Konuşmacı: Mehmet İşgüzar, PCC – Psikolojik Danışman, Rehber Öğretmen ve Profesyonel Koç

Moderatör: Feyzan Ökmen, ICF Türkiye İç Anadolu Bölge Temsilcisi, Moderatör

Tarih : 07/07/2022

Saat : 20.00-21:00

Kontenjan: Katılım İç Anadolu Bölgesine açıktır ve ücretsizdir.

Kayıt : Aşağıdaki butona tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Sonrasında Zoom tarafından otomatik katılım linki tarafınıza gönderilecektir.

LGS ve YKS sınavlarının ardından gençlerimiz ve ebeveynler önemli bir karar verme sürecine girdiler. Gençlerimizin bundan sonraki yaşamlarını derinden etkileyecek bu önemli süreçte ebeveynlere nasıl bir rol düşüyor? Gençlere bu süreçte nasıl destek olabilirler? Onların sağlıklı karar vermelerine nasıl yardımcı olabilirler? Eğitim, Öğrenci ve Ebeveyn koçu Sn. Mehmet İşgüzar ile tüm bu sorulara cevap bulacağız.

Mehmet İşgüzar Hakkında

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünden mezun olan Mehmet İŞGÜZAR daha sonra Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını almıştır. Bir dönem Sınıf Öğretmeni ve Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak görev yapmıştır. 2000 yılından günümüze kadar Ankara’da görev yapan Mehmet bu süreçte MEB tarafından sayısız eğitimde eğitmen ve öğretim elemanı olarak görev almıştır. Öğretmenlere yönelik Rehberlik Anlayışı Kazandırma Eğitimleri, Öğretmenlik Formasyon Eğitimleri, Rehber Öğretmenlere Yönelik Rehberlik Programı Tanıtım Eğitimleri, Aday Öğretmen Yetiştirme Programı, Başarının Artırılmasında Veli ve Öğrenci Koçluğu, 7- 19 Yaş Aile Eğitimi- 0-18 Yaş Aile Eğitimi Uygulayıcılığı, “Gelişim İçin İlk Adım ve Gelişim İçin Kendini Tanı” eğitim atölye çalışmaları, pek çok kuruma yönelik (Özel Dershaneler-SSK Çalışanları) Hızlı Etkin Okuma Kursları, İletişim ve Motivasyon eğitimleri gibi eğitim programları bunlardan bazılarıdır. Hâlen Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesinde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak görev yapan Mehmet İşgüzar, MEB Aile Okulu Projesi Ankara Koordinatörlüğü ve Eğitici Eğitmenliği yapmaktadır. 2011 yılında koçluk ile tanışmış ve ilk olarak NLP Practitioner ve Master Practitioner eğitimlerini tamamlamıştır. 2015-2017 yılları arası ICF onaylı ACTP eğitimlerini tamamlamıştır. PCC unvanlı ICF üyesi koçtur. Değerli konuğumuz, Yaşam Koçluğu- İlişki Koçluğu- Öğrenci Koçluğu- Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu alanlarında bireysel ve kurumsal çalışmalar yapmakta, ICF onaylı ACHTH ve ACTP programlarında Eğitimciliğini sürdürmekte ve KOGEP (Koç Gelişim Programı) adlı ICF onaylı 12 CCE sunan bir Mentorlük Programının Liderliğini yürütmektedir. ICF Türkiye Çalışma Kurullarında görev alan konuğumuz gönüllü olarak çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde proje lideri, uygulayıcı koç ve mentör olarak görev yapmıştır.